کاهش ۱۰ درصدی تعدیل نیروی کار در دولت سیزدهم

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون از کاهش۱۰درصدی تعدیل نیرو خبر داد و گفت: در دولت رئیسی در حوزه صدورمجوزها واحیای بنگاه‌های راکد انقلابی ایجاد شد.

به گزارش شهروند آنلاین، موقتی‌بودن کار، درآمدهای پایین، تعدیل نیرو، ورشکستگی بنگاه‌های اقتصادی، مهاجرت، بیماری، کهولت سن، بازنشستگی، مسائل خانوادگی و … از عمده‌ترین دلایل ترک کار در هر کشور است اما در ایران سه دلیل عمده، یعنی اشتغال موقت، پایین‌بودن درآمد و اخراج مهمترین دلیل برای این است که  شغل خود را از دست می‌دهند.

وقتی تعداد بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی در یک سال کاری افزایش پیدا کند اولاً نشان‌دهنده «رسمی شدن مشاغل غیررسمی» و ثانیاً نشان‌دهنده «پایداری مشاغل ایجاد شده» است. این موارد در بازار کار دولت سیزدهم دیده شده است و به معنی این است که روند بازار کار روی ریل است.

محمود کریمی بیرانوند، معاون اشتغال وزارت کار با بیان اینکه در کمتر از3 سال به کمترین میزان نرخ بیکاری رسیده‌ایم، گفت: در دولت شهید رئیسی در کمتر از 3 سال شاهد کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی بودیم و بیکاری زنان به پایین‌ترین حد خود رسید.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار با بیان این که سال گذشته اشتغال ایجادی 774هزار نفر بوده است، خاطرنشان کرد: در دولت شهید رئیسی در سال 1402ثبت‌های خود را در سال قبل شکست و سال گذشته بیمه‌ شده‌‌های جدید بیش از 900هزار نفر بودند.

کریمی بیرانوند با تاکید بر این که 10درصد کاهش در تعدیل نیروی کار داشتیم، تصریح کرد: با همراهی همه دستگاه‌ها و استان‌ها در سال 1402و 1403به وعده یک میلیون شغل دست خواهیم یافت .

او راه‌اندازی سامانه نظام جامع اطلاعات بازار کار را از جمله دیگر اقدامات انجام شده طی 3 سال گذشته عنوان و تاکید کرد: همه این اتفاقات در سه سال دولت سیزدهم رخ داد.در حوزه صدورمجوزها واحیای بنگاه‌های راکد انقلابی ایجاد شد و به بیش از 7هزار بنگاه رسید.

کریمی بیرانوند تصریح کرد:  170همت تسهیلات حوزه اشتغال پرداخت شد و همه این اتفاقات مثبت باعث شد تا اقدامات شایان توجه و تاثیرگذاری انجام شود./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.