مردم غزه در تنگنای بی‌آبی و قحطی

کنعانی:سرنوشت اشغالگران تسلیم و شکست است

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: ننگ و رسوایی بر پیشانی حامیان رژیم و نیز سکوت‌کنندگان در مقابل این همه جنایت برای همیشه تاریخ نقش خواهد بست.

به گزارش شهروند آنلاین، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در حساب خود در فضای مجازی نوشت: در کنار کشتار جمعی روزمره، از بین رفتن تقریبا همه مراکز بیمارستانی، فقدان دارو و تجهیزات پزشکی، کمبود بسیار شدید مواد غذایی و سوخت و از کار افتادن ژنراتورهای تولید برق در نوار غزه، اکنون بی‌آبی هم به دیگر مشکلات ساکنان غزه آن هم در گرمای شدید هوا اضافه شده است.

او در این زمینه افزود: “آنروا” می‌گوید؛ اکنون بی‌آبی هم به مشکل قحطی در غزه افزوده شده و به دلیل کمبود سوخت و “از کار افتادن تاسیسات حیاتی غزه”، مردم ناگزیر از طی مسافتی طولانی در گرمای شدید و ایستادن در نوبت دریافت آب هستند.

کنعانی خاطر نشان کرد: بی‌تردید ملت مظلوم اما مقاوم فلسطین به رغم همه دردها و رنجهای بی‌شمار و دلخراش، رژیم جنایتکار اسرائیل را به زانو درخواهد آورد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین اظهار داشت: تسلیم و شکست، سرنوشت محتوم اشغالگران بی‌ریشه است، اما ننگ و رسوایی بر پیشانی حامیان رژیم و نیز سکوت‌کنندگان در مقابل این همه جنایت برای همیشه تاریخ نقش خواهد بست.

به گزارش ایرنا، شبکه الجزیره اعلام کرد که در جریان حملات ۲۴ ساعت اخیر ارتش رژیم صهیونیستی به مرکز نوار غزه ۶۶ شهروند فلسطینی شهید شدند.

برپایه این گزارش، در این حملات دهها نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند و شماری از شهدا و زخمی‌ها کودکان و زنان هستند.

وزارت بهداشت فلسطین دیروز سه‌شنبه در جدیدترین آمار خود از افزایش شمار شهدای حملات ارتش رژیم صهیونیستی به ۳۶ هزار و ۵۹۵ نفر در نوار غزه خبر داده بود. وزارت آموزش فلسطین نیز دیروز سه‌شنبه اعلام کرد که بیش از ۱۵ هزار نفر از شهدا کودک هستند.

پس از هشت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌ روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم اشغالگر طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هشت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره بوده، شکست دهد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در مناطق مختلف نوار غزه و همچنین حمله به گذرگاه رفح از دست داده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.