وزیر کشور: اعتراضی در روند ثبت‌نام‌ کاندیداها نداشتیم

وزیر کشور با اشاره به اینکه مشکل و اعتراضی در روند ثبت‌نام‌ها نداشتیم، گفت: تعداد واجدین شرایط رأی‌دهی در انتخابات ریاست جمهوری، تفاوت چندانی با انتخابات مجلس نخواهد کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، احمد وحیدی،وزیر کشور در حاشیه نشست هفتگی هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: با وجود فرصت بسیار کم و لزوم سرعت گرفتن فرآیند انتخابات، به حمدالله مرحله اول که ثبت‌نام داوطلبان بود، به خوبی انجام شد.

او افزود: مراحل بعدی انتخابات نیز طبق مقررات و زمان‌بندی 50 روزه انجام می‌شود. برای ثبت‌نام داوطلبان هیچ مشکلی نداشتیم. طبیعتا افرادی که شرایط ثبت‌نام نداشتند، ثبت‌نام نشدند و این کار با دقت لازم، انجام شد. مراحل بعدی تایید صلاحیت نیز با شورای نگهبان است.

وحیدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تعداد واجدان شرایط حضور پای صندوق‌های آراء چه میزان است، گفت: تفاوت چندانی با انتخابات مجلس نخواهند داشت.

او رعایت اخلاق در انتخابات را پر اهمیت دانست و تصریح کرد: همانطور که رهبری تاکید کردند، رعایت اخلاق انتخاباتی، جلوگیری از تخریب کاندیداها، رعایت امنیت و همبستگی ملی از اهم مسائلی است که داوطلبان تایید صلاحیت شده باید حتما به آنها پایبند باشند تا تراز انتخابات در عالی‌ترین سطح حفظ شود.

وزیر کشور بر پایان فرآیند برگزاری انتخابات در هشتم تیر 1403 تاکید کرد و گفت: اگر به هر دلیل نتیجه انتخابات در مرحله اول انتخابات روشن نشود، مرحله دوم انتخابات یک هفته بعد در تاریخ 15 تیر برگزار می‌شود.

او تاکید کرد: ان‌شاءالله با هماهنگی‌های انجام شده بین همه دست‌اندکاران امر انتخابات و با حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رای مشکلی برای امنیت انتخابات نخواهیم داشت./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.