جری‌شدن صهیونیست‌ها با مصونیت از محاکمه

هشدار سازمان ملل درباره جنایات اسرائیل در کرانه باختری

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل با محکوم کردن جنایت‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی به کرانه باختری و کشتار بیش از ۵۲۰ فلسطینی در این منطقه از زمان جنگ غزه، خواستار پایان دادن به مصونیت اشغالگران از مجازات شده و بر لزوم محاکمه عاملان این جنایات تاکید کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، در حالی که همزمان با جنگ غزه صهیونیست‌ها به یورش‌های وحشیانه خود به مناطق مختلف کرانه باختری ادامه می‌دهند، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، جنایت‌های وحشیانه اشغالگران در کرانه باختری را به شدت محکوم کرد.

«ولکر ترک» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار پایان دادن به جنایت‌های بی‌سابقه علیه فلسطینیان در کرانه باختری شده و تاکید کرد: کشتار بیش از 500 فلسطینی در کرانه باختری از 7 اکتبر تاکنون غیرمنطقی است.

او تصریح کرد: منابع فلسطینی از کشتار دست کم 523 نفر و بازداشت حدود 9000 فلسطینی در کرانه باختری از 7 اکتبر خبر داده‌اند.

این مسئول سازمان ملل گفت: فلسطینیان در کرانه باختری روز به روز در معرض جنایت‌های بی‌سابقه بیشتری قرار می‌گیرند و کشتار این تعداد از غیرنظامیان به این شکل وحشیانه کاملاً غیرمنطقی است. کشتار و تخریب و نقض گسترده حقوق بشر، غیر قابل قبول بوده و باید فورا متوقف شود.

ولکر ترک ادامه داد: اسرائیل باید همه قوانین و استانداردهای حقوق بشری را اجرا کند و همه کسانی که در این جنایت‌ها شریکند باید محاکمه شوند. مصونیت از مجازات برای چنین جنایاتی برای مدت طولانی در کرانه باختری که از سال 1967 توسط اسرائیل اشغال شده و حتی قبل از 7 اکتبر هم شاهد تشدید خشونت بوده، تبدیل به امری رایج شده است و ما آن را محکوم می‌کنیم.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل با اشاره به اینکه اواخر هفته گذشته نیروهای اسرائیلی یک نوجوان 16 ساله فلسطینی را در کرانه باختری به قتل رسانده و یک نوجوان دیگر را به شدت مجروح کردند تاکید کرد: ارتش اسرائیل به شکل سیستماتیک از نیروی مرگبار علیه فلسطینی‌ها استفاده می‌کند و کسانی که مورد هدف حملات مسلحانه نیروهای اسرائیلی قرار گرفته‌اند، افرادی هستند که هیچ تهدیدی برای اسرائیل محسوب نمی‌شوند.

او هشدار داد که خشونت‌های اعمال شده توسط نیروهای نظامی و شهرک‌نشینان اسرائیلی، آن هم در میان کشتار و ویرانی بی‌سابقه در غزه موجب ایجاد ترس و ناامنی در میان فلسطینیان در کرانه باختری اشغالی شده است.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر هم در گزارشی به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری به ویژه بعد از آغاز جنگ غزه اشاره و اعلام کرد که نظامیان اسرائیلی از نیروی مرگباری برای هدف قرار دادن فلسطینیان در کرانه باختری به شکل غیرقانونی استفاده می‌کنند و این فلسطینیان را بدون اینکه تهدیدی داشته باشند به شکل خودسرانه و عامدانه اعدام می‌کنند.

«ریچارد ویر» پژوهشگر ارشد بخش بحران‌ها و درگیری‌ها در سازمان دیده‌بان حقوق بشر در این زمینه گزارش داد که نیروهای امنیتی اسرائیلی نه تنها فلسطینی‌ها را به شکل غیرقانونی در غزه قتل عام می‌کنند؛ بلکه بدون هیچ‌گونه مبنای قانونی، مردم فلسطین را در کرانه باختری به شکل عامدانه مورد هدف قرار داده و اعدام می‌کنند.

او افزود که این کشتارها در سطح بی‌سابقه و در محیطی رخ می‌دهد که در آن نیروهای اسرائیلی هر کاری که بخواهند انجام می‌دهند؛ بدون اینکه ترسی از محاکمه و پاسخگویی داشته باشند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.