رسوایی‌های پسر رئیس ‌جمهور آمریکا تمامی ندارد

دادستان‌های پرونده حمل سلاح هانتر بایدن، مدارکی دال بر اعتیاد او به مواد مخدر در زمان خرید اسلحه را ارائه کردند.

به گزارش شهروند آنلاین، دادستان‌های پرونده هانتر بایدن پسر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، خطاب به هیات منصفه اظهار کردند مدارکی گسترده وجود دارد که نشان می‌دهد هانتر بایدن اعتیاد خود به مواد مخدر را پنهان کرده و در نتیجه به‌طور غیرقانونی اسلحه خریداری کرده است.

هیات منصفه دادگاه فدرال دلاور، جلسه استماعی را با حضور دادستان‌ها و وکلای مدافع هانتر بایدن در نخستین دادگاه فرزند یک رئیس جمهور بر قدرت، پیش از آغاز شهادت شاهدان، برگزار کردند.

در این جلسه، دادستان‌ها پیام‌هایی را به هیات منصفه نشان دادند که در آن هانتر معامله مواد مخدر انجام داده است و در مورد استعمال کوکائین در روزهای اکتبر 2018 که در آن زمان یک قبضه اسلحه خریداری کرده، صحبت کرده است.

آنها در این جلسه همچنین بخشی منتخب از نسخه یک کتاب صوتی درباره بیوگرافی او را پخش کردند که در آن از «غریزه سگ خانگی» خود برای یافتن کراک در زمان خرید اسلحه، صحبت کرده است.

یکی از دادستان‌ها اظهار کرد مدارک موجود علیه هانتر بسیار فراگیر و جامع است و توسط خود متهم نوشته شده است. او تصریح کرد اعتیاد جرم نیست، دروغ‌گویی جرم است. هیچکس بالاتر از قانون نیست.

یکی از وکلای مدافع خطاب به قضات گفت: هیچکس دراین‌باره بحثی ندارد که هانتر بایدن پیش و پس از خرید اسلحه به مواد مخدر اعتیاد داشته است اما در فرم خرید اسلحه تنها از هانتر درباره اینکه آیا در زمان حاضر اعتیاد دارد، پرسیده شده بود و درباره اینکه آیا در گذشته مواد مخدر مصرف کرده، هیچ سؤالی پرسیده نشده بود.

او تأکید کرد که موکلش هیچ قصدی برای فریب دادن قانون نداشته است.

این در حالی است که انتظار می‌رود همسر سابق هانتر بایدن امروز در دادگاه حاضر شده و درباره استفاده هانتر از مواد مخدر شهادت دهد.

سپتامبر سال گذشته، دیوید وایس بازرس ویژه، اتهاماتی را علیه هانتر بایدن پسر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر دروغگویی درباره استفاده از مواد مخدر در زمان خرید یک قبضه اسلحه در اکتبر سال 2018 و مالکیت غیرقانونی آن سلاح، مطرح کرد.

این امر نخستین بار در تاریخ آمریکا است که فرزند یک رئیس جمهور در حال خدمت به ارتکاب جرم متهم می‌شود. در صورت اثبات اتهامات و گناهکار شناخته‌شدن هانتر، او به تحمل بیش از 20 سال زندان محکوم می‌شود. هانتر تاکنون در این پرونده گناهکار شناخته نشده است.

چندی قبل قاضی مریلین نوریکا، حکم داد که درخواست هانتر بایدن برای مختومه اعلام شدن دو مورد اتهام علیه او مربوط به دروغگویی درباره استفاده از مواد مخدر هنگام خرید یک قبضه اسلحه در سال 2018، و اتهام سوم درباره مالکیت غیرقانونی آن سلاح، در آستانه انتخابات ریاست ‌جمهوری در ماه نوامبر مورد قبول نیست.

وکلای هانتر اظهار کرده بودند اتهامات مربوط به حمل سلاح علیه پسر رئیس جمهور باید به‌ دلایل مختلفی صرف‌نظر شود از جمله اینکه قانونی که براساس آن هانتر متهم شده، احتمالاً پس از آنکه دیوان عالی آمریکا حقوق مربوط به حمل سلاح را در سال 2022 گسترش داد، دیگر غیرقانونی است و اعتباری ندارد.

علاوه بر این، تیم حقوقی بایدن نیز اظهار کرد وایس به‌درستی برای این پرونده منصوب نشده است و هانتر به‌ صورت گزینشی مورد بازجویی قرار گرفته است و او توافق‌نامه‌ای لازم‌الاجرا دارد که او را از هر گونه بازجویی محافظت می‌کند.

وایس همچنین در پرونده دیگری هانتر را به پرداخت نکردن مالیات متهم کرده است و در صورت اثبات این اتهامات او به تحمل تا 17 سال زندان محکوم می‌شود. قرار است دادگاه رسیدگی به این اتهامات در تاریخ 20 ژوئن برگزار شود. او در این پرونده متهم است که طی سال‌های 2016 تا 2019 از پرداخت 1/4 میلیون دلار مالیات خودداری کرده در حالی که میلیون‌ها دلار را صرف مواد مخدر، خودروهای لوکس، هزینه‌های محافظتی و دیگر موارد پرهزینه کرده است. پیشتر قاضی منطقه‌ای لس‌آنجلس نیز در تاریخ 11 آوریل درخواست هانتر برای مختومه اعلام شدن پرونده فرار مالیاتی‌اش را رد کرده بود.

برگزاری دادگاه هانتر بایدن در ویلمینگتون در حالی است که دونالد ترامپ و متحدانش در کنگره به متهم کردن وزارت دادگستری به بازپرسی و تحقیقات سیاسی از رئیس جمهور سابق ادامه می‌دهند.

او همچنین مدت‌هاست در مرکز توجه جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا در مورد استیضاح جو بایدن است. جمهوری‌خواهان کنگره، جو بایدن و خانواده‌اش را به سوءاستفاده از تصمیمات سیاسی اتخاذشده در زمان تصدی معاونت ریاست‌ جمهوری در دوران باراک اوباما طی سال‌های 2009 تا 2017 متهم می‌کنند.

همچنین جمهوری‌خواهان کنگره معتقدند وزارت دادگستری در پرونده تحقیقات در مورد اتهامات مالیاتی هانتر بایدن به‌طور نادرست دخالت کرده است. اما کاخ سفید و این وزارتخانه هر گونه اتهام دراین‌باره را رد کردند.

پیشتر هانتر بایدن در جریان یک مصاحبه اظهار کرد منتقدان پدرش تلاش می‌کنند با حملات بی‌امان به او، ریاست‌جمهوری را از بین ببرند و سعی می‌کنند او را بکشند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.