«گوترش» متهم می‌کند

رژیم صهیونیستی وارد فهرست سیاه سازمان ملل می‌شود

به گزارش رسانه‌های صهیونیستی، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد به مقام‌های رژیم صهیونیستی اطلاع داد که هفته آینده این رژیم را در فهرست سیاه این سازمان قرار می‌دهد.

به گزارش شهروند آنلاین، خبرگزاری فلسطینی سما به نقل از شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، گوترش گفته است تصمیم نهایی در این زمینه،هفته آینده اتخاذ خواهد شد و مقدمات اعلام آن در حال انجام است.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، رسانه‌های صهیونیستی این اقدام دبیر کل سازمان ملل را ضربه‌ای سیاسی به تل آویو دانستند.

آنتونیو گوترش در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان النصیرات در غزه تاکید کرد: اصول و مبانی سازمان ملل نباید نقض شود.

گوترش همچنین خواستار توقف فوری درگیری‌ها در نوار غزه به دلایل انسانی و آزادی فوری و بی‌قید و شرط همه گروگان‌های بازداشت شده در غزه شد.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد، تل آویو از چنین رویدادی که ارتش اسرائیل را ارتش کودک‌کش معرفی می‌کند هراس دارد، زیرا باعث اعمال تحریم‌هایی توسط کشور‌های جهان از جمله کشور‌هایی که اسلحه به اسرائیل صادر می‌کنند خواهد شد.

یک مقام رژیم صهیونیستی در مصاحبه با این شبکه گفت: «تلاش می‌کنیم مانع وارد شدن نام اسرائیل در فهرست سیاه کشور‌های کودک‌کش شویم. البته احتمال موفقیت‌مان اندک است».

فهرست سیاه شامل کشور‌هایی است که اقدام به سربازگیری کودکان، سوء استفاده جنسی از آنها، قتل یا معلول کردن آنها می‌کنند و مدارس و بیمارستان را هدف حملات خود قرار می‌دهند./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.