شکست پدر ندارد!

تشدید اختلاف بین فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی

اختلاف بین فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی تشدید شده است و آنها تلاش می‌کنند، یکدیگر را مسئول شکست در نوار غزه معرفی کنند.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از شبکه المنار، فرماندهان بلندپایه ارتش اسرائیل، تلاش می‌کنند یکدیگر را مسئول شکست در جنگ غزه معرفی کنند. سربازان اسرائیلی، سخنان هولناکی درباره آنچه که در غزه بر سر آنها می‌آید، بیان کردند. این در حالی است که خانواده‌های اسیران اسرائیلی، کابینه جنگ این رژیم را به خیانت متهم و تاکید کردند دستان اعضای این کابینه به خون فرزندانشان آغشته است.

صهیونیست‌ها همواره این ضرب‌المثل را تکرار می‌کنند که «شکست پدر ندارد، اما برای پیروزی، همه مدعی پدری هستند». این ضرب‌المثل امروز با واقعیت‌ها در سطوح سیاسی، امنیتی و نظامی اسرائیل بسیار تطابق دارد. آنها یکدیگر را مسئول ناکامی در غزه معرفی می‌کنند و مساله به فرماندهی ارتش اسرائیل رسید که هرتزی هالیوی، رئیس ستاد خود را مسئول شکست معرفی کرد. بدون شک این شرایط به روحیه نظامیان ارتش که در عرصه میدانی در حال جنگیدن هستند، ضربه خواهد زد. به ویژه که آنها خودشان سردرگم هستند و نمی‌دانند نبرد شکست خورده و فرسایشی به کجا خواهد انجامید.

نیر دفوری خبرنگار امور نظامی کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: بین ژنرال‌ها در ستاد ارتش، تنش‌هایی وجود دارد. رئیس ستاد ارتش از داخل و خارج با انتقاداتی روبه‌رو است و افراد بیشتری خواهان آن هستند که مسئولیت این شرایط برعهده او گذاشته شود. این موضوع بر انتصابات و اقداماتی که ارتش باید در مرحله آینده انجام دهد، تاثیر می‌گذارد.

رونین منلیس، سخنگوی سابق ارتش اشغالگر گفت: با گذشت هشت ماه از جنگ، افرادی هستند که سوالات سختی مطرح می‌کنند. ما از شیوه عملیات نظامی در نوار غزه راضی نیستیم. مردم سوال می‌کنند، چطور مسئولان خطرناکترین فاجعه در تاریخ اسرائیل، همچنان در سمت‌های خود هستند و برکنار نشده‌اند و از آنها بازجویی نشده است و تاوان آن را پس نداده‌اند؟ رئیس ستاد ارتش و بقیه مسئولان ناکامی هفتم اکتبر، نمی‌توانند در سمت خود باقی بمانند.

در شرایطی که هرج و مرج و کینه شخصی بین مقامات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی تشدید شده است، سخنان سربازانی که در غزه می‌جنگند، بیانگر جهنم نبرد‌هایی است که در آن به شکاری در کمین‌های مقاومت تبدیل می‌شوند. این در حالی است که خانواده‌های اسیران اسرائیلی، ناامیدی و رنج‌های خود را ابراز کردند و اعضای کابینه جنگ این رژیم را متهم کردند که دستان آنها به خون نزدیکانشان آغشته است.

عیناف تسنغاکری، مادر یکی از اسیران صهیونیست در نوار غزه گفت: این کابینه حق ندارد، اسیران را رها کند تا بمیرند. این کابینه، حق ندارد تصمیم بگیرد چه کسی آزاد خواهد شد. ما می‌خواهیم همه آنها آزاد شوند. مرده یا زنده.

زیهرو، برادر یکی از اسیران در نوار غزه گفت: اسیران، رنج‌های وصف ناپذیری را پشت سر می‌گذارند و استقامت کردند. اما رها شدند تا بمیرند. دستان شما به خون آنها آغشته است. ما این مساله را فراموش نخواهیم کرد و تاریخ آن را به خاطر خواهد داشت. تا روز مرگ شما، این مساله را به شما یادآوری خواهیم کرد. شما خائن و قاتل هستید.

ایتای، سرباز ارتش رژیم صهیونیستی از تیپ چتربازان در نوار غزه گفت: در آنجا بمب‌های زیاد و نیز موشک‌ها وجود دارد و ما در گذشته هم شاهد آن بودیم. اما تعداد آنها اکنون برای ما غافلگیرکننده است. ما در جبالیا در حالی با دشمن روبه‌رو شدیم که از قبل برای درگیری با ما آماده شده بود. ما از این سطح آمادگی دشمن، غافلگیر شدیم مساله اصلا تجمع خرابکاران نبود.

سرباز ارتش رژیم صهیونیستی از تیپ چتربازان در نوار غزه گفت: آنها برای رسیدن ما آماده بودند. در دو روز اول، شدت درگیری‌ها، در شدیدترین سطح قرار داشت. آنها از همه جا بیرون می‌آمدند و آر پی جی به سوی تانک‌های ما شلیک می‌کردند و برمی‌گشتند.

آرون زینی، فرمانده سابق یک تیپ در ارتش اشغالگر، تاکید کرد اسرائیل با شکست بزرگ در غزه روبه‌رو شده است و اگر این شرایط را حل و فصل نکند، این اوضاع را برای نسل آینده به ارث خواهد گذاشت و با حمله مستمر روبه‌رو خواهد شد./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.