تنها راه پایان تراژدی دردناک در فلسطین

سخنگوی وزارت امورخارجه، گفت: نه فقط حرف، بلکه تنها توقف کامل و عملی حمایت آمریکا و اروپا از رژیم نژادپرست صهیونیستی، به این تراژدی دردناک و خشونت بی‌پروا و وحشیانه علیه انسان‌ها در فلسطین پایان می‌بخشد.

به گزارش شهروند آنلاین، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در یادداشتی در فضای مجازی نوشت: جوزب بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید: «گزارش‌ها از غزه نشانگر آن است که تنها واقعیتِ حاکم بر زندگی صدها هزار انسان بی‌گناه، خشونت و رنج است. همراستا با دستور دیوان بین‌المللی دادگستری، لازم است تحقیقات مستقل در مورد گزارش‌ها صورت گیرد.»

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: جنایات رژیم آپارتاید علیه شهروندان و کودکان و زنان فلسطینی برای همه مردم جهان روشن و البته وحشتناک و جانکاه است. نه فقط حرف، بلکه تنها توقف کامل و عملی حمایت آمریکا و اروپا از رژیم نژادپرست صهیونیستی، به این تراژدی دردناک و خشونت بی‌پروا و وحشیانه علیه انسان‌ها در فلسطین پایان می‌بخشد.

به گزارش المیادین، رژیم صهیونیستی امروز یک خودروی غیرنظامی در اردوگاه النصیرات را هدف قرار داده و ۲ نفر شهید وتعدادی مجروح شدند.

در جنوب رفح نیز در حملات توپخانه‌ای و تیراندازی نیروهای اشغالگر یک نفر شهید و تعدادی مجروح شدند.

در منطقه ابو هولی واقع در جنوب دیرالبلح در جریان بمباران رژیم صهیونیستی هو ۲ نفر به شهادت رسیدند.

جنگنده‌های رژیم اشغالگر یک منزل مسکونی در اردوگاه البریج را نیز هدف قرار داد.

همچنین یک منزل دیگر در اردوگاه المغازی هدف حملات هوایی رژیم صهیونیستی قرار گرفت و ۵ نفر به شهادت رسیدند.

در حی البصره و در نزدیکی مسجد السلام واقع در جنوب غزه نیز یک منزل بمباران شد که در نتیجه آن ۲ نفر شهید و ۶ نفر مجروح شدند.

از سوی دیگر خبرنگار المیادین گزارش داد که درگیری‌های مبارزان فلسطینی با اشغالگران در غرب رفح گسترش یافته است و شب گذشته شاهد شدیدترین و خشن‌ترین درگیری‌ها در منطقه العلم و الشاکوش بودیم.

همچنین منابع خبری گزارش دادند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی تعدادی از غیرنظامیان در منطقه خزاعه در شرق خان‌یونس را هدف قرار داده و ۵ نفر زخمی شدند.

رسانه گزارش دادند که در مجموع از صبح امروز تاکنون ۱۵ نفر در غزه به شهادت رسیده‌اند.

این منابع می‌گویند که در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به منطقه الوسطی در ۵ روز گذشته بیش از ۲۰۰ نفر به شهادت رسیدند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.