ساعات طلایی برای دستیابی به جوایز برقی

بیشترین مصرف برق در ساعت‌هایی که اوج بار نامیده می‌شوند صورت می‌گیرد و هرچه در این ساعت‌ها مصرف کمتری داشته باشیم مشمول جوایز برقی خواهیم شد.

به گزارش شهروند آنلاین، میزان مصرف برق کشور این روزها و همزمان با افزایش دمای هوا صعودی شده و همین موضوع لزوم توجه بیشتر به مدیریت مصرف را جدی‌تر می‌کند.

همزمان با اوج‌گرفتن دمای هوا، شدت استفاده از وسایل سرمایشی برای رهایی از گرما بیش ‌از پیش شده است و وارد مدار شدن وسایل سرمایشی بار شبکه برق کشور را بالاتر برده است.

ساعت‌های اوج مصرف در شبکه برق چه ساعت‌هایی است

مصرف برق در دو بازه زمانی شدت می‌یابد و هرچه در این ساعت‌ها از وسایل برقی کمتر استفاده شود مشترکان می‌توانند از جوایز بهره‌مند شوند.

بازه‌های زمانی یکی از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۸ عصر است و دیگری از ساعت ۲۰ تا ۲۳ شب که ساعت‌های اوج بار نامیده می‌شوند.

مشترکان در این ساعت‌ها چه نکاتی را رعایت کنند مشمول دریافت جایزه می‌شوند؟

مشترکان صنعت برق باید توجه داشته باشند که در این ساعت‌ها نباید از وسایل پرمصرف مانند استفاده از اتو، استفاده از ماشین ظرف‌شویی و لباس‌شویی، روشن گذاشتن چراغ‌های بدون نیاز استفاده کنند.

همچنین در این ساعت‌ها بهتر است دمای کولرهای گازی را تنظیم کرده و به دمای آسایش (۲۴ تا ۲۶ درجه) برسانند و نیز از دور کند کولرهای آبی استفاده کنند.

مشترکان می‌توانند با نصب برنامه کاربردی باانرژی از این آدرس (https://ba-energy.ir/) از میزان مصرف خودآگاه شده و با رعایت موارد خواسته شده از جوایز هفتگی و ماهانه آن برخوردار شوند.

کاهش مصرف برق در چه ساعت‌هایی پاداش دارد

امسال وزارت نیرو و شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران باهدف فرهنگ‌سازی مدیریت بهینه مصرف اقدام به راه‌اندازی کمپینی به نام باانرژی کرده‌اند.

در این کمپین ۸۰ نوع جایزه شامل جدیدترین خودروهای داخلی به تعداد ۳۰۰ هزار خودرو، لوازم برقی کم‌مصرف، لوازم الکترونیکی، گوشی‌های هوشمند تلفن همراه، اینترنت و سایر جوایز است.

مشترکانی که در بازه زمانی نیمه خرداد تا آخر شهریور نسبت به رعایت مصرف بهینه اقدام کنند علاوه بر آنکه از جوایز به ‌صورت هفتگی به‌ قید قرعه برخوردار می‌شوند ماهانه نیز در قرعه‌کشی‌ها شرکت داده می‌شوند.

اجرای این برنامه باهدف اولیه کاهش ۱۵ درصد مصرف برق طی ۲۱ هفته است و امید است پس از سپری‌شدن این مدت، مصرف بهینه برق جزئی از رفتار روزمره مردم ایران شود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.