راز پایداری حماس از نگاه «مطالعات جنگ در آمریکا»

یک موسسه آمریکایی از تقویت روحیه نیروهای مقاومت فلسطین و افزایش امید آنها به پیروزی در جنگ علیه غزه خبر داد و نوشت: حماس از بقای خود مطمئن شده‌است.

به گزارش شهروند آنلاین، موسسه مطالعات جنگ در آمریکا در گزارشی اعلام کرد: از ماه دسامبر(آذر و دی ۱۴۰۲) که (رژیم) اسرائیل نیروهایش را در غزه کاهش داد، حماس درباره بقای خود مطمئن شد.

موسسه مطالعات جنگ در آمریکا با اشاره به اظهارات «یحیی السنوار» از رهبران مقاومت فلسطین در غزه درباره شرایط خوب نیروهای مقاومت، نوشت: تاکتیک‌های نبرد حماس، جنگ را پیچیده کرده و نیروهای حماس بعد از مبارزه با نیروهای اسرائیلی، به مناطقی می‌روند که نیروهای متخاصم در آنجا حضور ندارند و در آنجا می‌توانند تجدید قوا کنند.

این موسسه آمریکایی با اشاره به رویکرد مقاومت فلسطین برای جنگ چریکی با ارتش اشغالگر، نوشت: مقامات آمریکایی هم اذعان کرده‌اند که حماس توان جنگیدن برای ماه‌های متمادی را دارد.

موسسه مطالعات جنگ درباره توان تسلیحاتی مقاومت فلسطین نیز نوشت که حماس هم از طریق به غنیمت گرفتن سلاح نظامیان صهیونیست و هم از طریق تونل‌های مخفی، تسلیحات مورد نیاز خود را تامین می‌کند.

پس از هشت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روز به‌ روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم اشغالگر طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌ عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هشت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره بوده، شکست دهد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در مناطق مختلف نوار غزه و همچنین حمله به گذرگاه رفح از دست داده است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.