توقیف به دلیل بالا و پایین کردن خودرو!

توضیحات پلیس راهور درباره پیامد تغییر در ارتفاع خودرو

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه هر نوع تغییر در ارکان خودرو تخلف است، تاکید کرد: تغییر ارتفاع چه به صورت کف‌خواب و چه آفرودی منجر به توقیف خودرو می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، سرهنگ علی‌اصغر شریفی روز شنبه در گفت‌وگویی اعلام کرد: هر نوع نقصان و تغییر از لحاظ ظاهر یا فنی طبق قانون تخلف است و منجر به توقیف خودرو می‌شود و حتما باید رفع نقص فنی شود.

اوی ادامه داد: تغییر ارتفاع خودرو هم تخلف است و حتما باید به حالت عادی خود برگردد تا توقیف نشود.

به گفته سرهنگ شریفی، برخی نیز موتور خودروی خود را تقویت می‌کنند که باعث افزایش گازهای آلاینده و آلودگی صوتی هم جزو نقایص فنی محسوب و باعث بروز خطر می‌شود.

عدم حمایت بیمه‌ها از خودروهای دستکاری شده

او افزود: همچنین بیمه‌ها از خودروهایی که دستکاری شده‌اند، حمایت نمی‌کنند و در تصادفات اگر کارشناس راهور طبق قانون تشخیص بدهد که خودرویی دستکاری و تغییر فنی داشته، بیمه‌ها از آن حمایت نمی‌کنند.

سرهنگ شریفی این را هم گفت که دستکاری خودرو و هر نوع وسیله نقلیه نمره منفی حساب می‌شود و به عنوان مثال اگر در حوزه روشنایی خودرو نقص داشته باشد، سه نمره منفی می‌گیرد.

او ادامه داد: صدای نامتعارف، بوق‌های شیپوری و استفاده از آمپلی فایر که صدای موزیک از داخل خودرو به بیرون پخش شود، نمره منفی در پی دارد.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ اضافه کرد: خودروهایی با شیشه دودی چناچه از فاصله سه متری دید داشته باشند می‌توانند تردد کنند و از یاد نبریم که شکستگی شیشه جلو هم جزو نقص فنی محسوب می‌شود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.