باقری:ریشه مشکلات افغانستان در اشغالگری نهفته است

سرپرست وزارت خارجه با اشاره به اهمیت آینده افغانستان گفت: شکست‌خوردگان و اشغالگران دیروز نمی‌توانند باردیگر تحت عناوین سیاسی در افغانستان نقش‌آفرینی کنند.

به گزارش شهروند آنلاین،سرپرست وزارت خارجه در پیام به نشست گروه تماس منطقه‌ای برای افغانستان در تهران تاکید کرد: سه سال پس از خروج اشغالگران از افغانستان ریشه مشکلات افغانستان همچنان در اشغالگری نهفته است.

باقری به اقدامات سه سال گذشته نیز که برای کمک به حل مشکلات افغانستان انجام شده است اشاره کرد و بر نقش مثبت کشور‌های منطقه تاکید کرد.

باقری تصریح کرد: همکاری کشور‌های منطقه باهم و با هیات حاکمه افغانستان در چارچوب طرح‌های سازمان ملل به حل مشکلات و بازگشت آوارگان افغانستان کمک می‌کند. همچنین توجه به ضرورت شکل‌گیری دولت فراگیر افغانستان در همین راستاست.

سرپرست وزارت خارجه بر توجه به راه‌های ارتباطی افغانستان نیز تاکید کرد و هرگونه تلاش خارجی برای تاثیرگذاری بر افغانستان را موجب افزایش مشکلات افغانستان دانست.

باقری با تاکید بر حمایت ایران از همه ابتکاراتی که به امنیت و ثبات در افغانستان منجر شود گفت: همکاری‌های منطقه‌ای و در چارچوب طرح‌های سازمان ملل به بهبود شرایط برای حل مشکلات افغانستان کمک می‌کند./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.