سلامت زائران اربعین در کانون توجه هلال احمر

دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی امداد، نجات، سلامت و مدیریت تجمعات انبوه در اربعین حسینی 1403 با حضور رئیس جمعیت هلال ‌احمر، نماینده ولی‌فقیه در هلال‌ احمر، مسئولان کمیته‌ها و نمایندگان دستگاه‌های عضو برگزار شد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌ احمر ضمن اشاره به برگزاری جلسات شورای سیاست‌گذاری عملیات اربعین حسینی به موازات جلسه هماهنگی برگزاری کنگره بین‌المللی امداد، نجات، سلامت و مدیریت تجمعات انبوه در اربعین حسینی، گفت: محور اصلی کنگره بین‌المللی سلامت در اربعین، حفظ سلامت زائران اربعین حسینی است و مباحث علمی و پژوهشی کنگره در روند عملیات بهداشتی و درمانی اربعین به کار گرفته خواهد شد.

او در ادامه گفت: در فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌ احمر، ضمن تشریح عملیات گسترده بهداشتی و درمانی در نقطه صفر مرزی با کشور عراق، شهرهای مذهبی این کشور و طریق‌الحسین (ع)، از کمیته‌های تخصصی فدراسیون درخواست شده است از نزدیک از روند اجرای عملیات بهداشتی و درمانی در کشور عرق بازدید کنند. فدراسیون نیز مصوب کرده است، آموزش مدیران در حوزه تجمعات انبوه، توسط جمعیت هلال ‌احمر جمهوری اسلامی ایران بر محور درس‌آموخته‌ها صورت پذیرد.

کولیوند با اشاره به برگزاری آیین تجلیل از خادمان عراقی عملیات بهداشتی و درمانی اربعین حسینی در سال 1402 در محل بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) نجف اشرف، بیان کرد: این آیین تجلیل و توجه به زحمات و تلاش‌های همتایان عراقی در برگزاری عملیات در سال گذشته، موجب شد حضور و مشارکت آنان در عملیات بهداشتی و درمانی اربعین 1403 نیز با بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌ها فراهم شود. همچنین ما شاهد حضور مسئولان عالی‌رتبه بهداشتی و درمانی کشور عراق در کنگره بین‌المللی سلامت در اربعین 1403 خواهیم بود.

رئیس جمعیت هلال ‌احمر تصریح کرد: دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه و جامعه الزهرا(س) آمادگی کامل خود را جهت مشارکت در این کنگره بین‌المللی علمی و پژوهشی اعلام کرده‌اند. از مشارکت سازمان حج و زیارت و نقش اساسی معاونت یهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح نیز بهره‌مند خواهیم شد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.