استفاده از اصول طب سنتی در خدمت به زائران اربعین

دبیر شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی امداد، نجات، سلامت و مدیریت تجمعات انبوه در اربعین حسینی:کنگره سلامت، پشتوانه علمی عملیات بهداشتی و درمانی اربعین حسینی است

دستیار ویژه رئیس جمعیت هلال ‌احمر و دبیر شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی امداد، نجات، سلامت و مدیریت تجمعات انبوه در اربعین حسینی 1403 گفت: کنگره بین‌المللی سلامت در اربعین پشتوانه علمی و پژوهشی برای مجریان عملیات اجرایی بهداشتی و درمانی در ایام اربعین حسینی است.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال ‌احمر؛ سعید اوحدی دستیار ویژه رئیس جمعیت هلال ‌احمر و دبیر شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی امداد، نجات، سلامت و مدیریت تجمعات انبوه در اربعین حسینی1403 در دومین جلسه شورا، ضمن قدردانی از مسئولان کمیته‌های تخصصی در خصوص تدوین روند اجرایی اقدامات در این کنگره، گفت: موضوع سلامت در اربعین حسینی یک بحث جدی و مهم است که در کنار توجه به تمامی نکات و مسائل در حوزه تجمعات انبوه، باید مورد توجه ویژه قرار گیرد که اگر اینگونه نباشد، قطعا ما را با خسارات جدی مواجه خواهد ساخت.

او در ادامه ضمن اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص ترویج اربعین حسینی به عنوان یک حماسه میلیونی، معرفتی و توجه به ظرفیت تمدن‌سازی در این عرصه، افزود: اجرای طرح طبیب الدوار (طبیب سیار) با بهره‌مندی از ظرفیت پزشکان جوان داوطلب هلال ‌احمر در اربعین 1402 و در طریق‌الحسین (ع)، مورد توجه زائران پزشک سایر کشورها که در مسیر بودند، قرار گرفت. باید از این ظرفیت‌ها در حوزه تمدن‌سازی وعملیاتی کردن منویات معظم له بهره‌مند شد.

اوحدی ضمن اشاره به تقویت رویکردهای جدید در حوزه‌های علمی و پژوهشی کنگره امسال به عنوان پشتوانه قوی علمی عملیات بهداشتی و درمانی در اربعین حسینی، بیان کرد: توجه به بحث طب سنتی با بهره‌مندی از ظرفیت‌ عظیم فرهنگستان علوم و مشارکت نخبگان جوان در حوزه‌های دانش‌بنیان در بحث پژوهش‌محوری، از جمله رویکردهای تخصصی کنگره امسال خواهد بود.

دبیر شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی امداد، نجات، سلامت و مدیریت تجمعات انبوه در اربعین حسینی 1403 تصریح کرد: کنگره امسال با مشارکت 39 دستگاه‌های همکار و مسئولان ارشد بهداشتی و درمانی کشور عراق به عنوان مهمانان ویژه خارجی در محورهای اصلی همچون: امداد و نجات، تجمعات انبوه، بهداشت درمان و سلامت، آموزش پژوهش و فناوری، پدافند غیرعامل و مشارکت‌های مردمی‌برگزار و توان بزرگ علمی تحقیقاتی پژوهشی خود را در اختیار مجریان عملیات بهداشتی و درمانی اربعین حسینی 1403 قرار خواهد داد.

توجه به سلامت زائران اربعین حسینی باید دغدغه تمامی مجریان این حماسه عظیم باشد

دکتر عراقی‌ زاده رئیس اداره بهداشت، امداد و درمان ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه این جلسه ضمن قدردانی از تلاش خالصانه جمعیت هلال ‌احمر در این حوزه، بر توجه همگان در بحث سلامت زائران تأکید کرد.

دکتر عراقی‌زاده ضمن قدردانی از تلاش چندین ساله جمعیت هلال ‌احمر در خصوص دغدغه‌مندی در حوزه سلامت زائران در اربعین حسینی و برگزاری کنگره بین‌المللی امداد، نجات، سلامت و مدیریت تجمعات انبوه در اربعین حسینی، گفت: بحث سلامت زائران اربعین حسینی به عنوان یکی از بزرگترین تجمعات انبوه در کشور عراق، امر خطیری است که باید به عنوان یک دغدغه مورد توجه تمامی مجریان برگزاری این حماسه عظیم دینی باشد.

او در ادامه ضمن اشاره به حضور زائران از کشورهای گوناگون در این مراسم جهانی، بیان کرد: در ایام اربعین حسینی مساله شیوع بیماری‌ها از جمله مواردی است که تمامی زائران را تهدید خواهد کرد. قطعا مباحث علمی مورد بحث در این کنگره برای مجریان عملیات بهداشتی و درمانی در اربعین حسینی 1403 بزرگترین دستاورد خواهد بود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.