کانون فاجعه در غزه

بسته خبری ویژه تحولات مقاومت در غرب آسیا

شهید و زخمی شدن ۱۱ نفر در اثر بمباران خانه‌ای در شمال غزه، بازداشت ده‌ها صهیونیست خواهان توافق با حماس از سوی پلیس رژیم اسرائیل و بیانیه شدید‌اللحن الازهر مصر در محکومیت جنایت النصیرات از جمله مهمترین تحولات روز ۲۴۷ طوفان الاقصی است.

به گزارش شهروند آنلاین، کشتار صدها غیرنظامی در اردوگاه النصیرات واقع در مرکز نوار غزه که طی دیروز شنبه رخ داد، امروز یکشنبه نیز واکنش‌های منطقه‌ای را در پی داشت و مهمترین و عالی‌ترین نهاد دینی مصر این جنایت را لکه ننگ دانست و آن را محکوم کرد و همزمان شهرهایی برخی کشورهای عربی شاهد تظاهرات در محکومیت این جنایت بود.

رژیم اسرائیل بامداد امروز یکشنبه همزمان با یورش به چند منطقه در کرانه باختری، شمال و جنوب نوار غزه را هدف حملات و بمباران‌های خود قرار داد و در شهر غزه (شمال) سه نفر شهید و هفت تن نیز زخمی شدند. با این حال شدیدترین حملات به مرکز نوار غزه متمرکز بوده و توپخانه ارتش اسرائیل بارها این منطقه را هدف قرار دادند.

سازمان ملل: اردوگاه النصیرات کانون فاجعه در غزه است

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه در واکنش به کشتار دیروز رژیم صهیونیستی در اردوگاه النصیرات در مرکز غزه گفت: اردوگاه النصیرات کانون فاجعه در غزه است.

معاون دبیرکل سازمان ملل افزود که تصاویر کشتار اردوگاه النصیرات نشان می‌دهد که جنگ در غزه هرلحظه وحشتناک‌تر می‌شود.

درگیری‌های شدید در رفح

رسانه‌های فلسطین گزارش دادند که در اطراف شهر رفح درگیری‌های گسترده‌ و شدید بین نیروهای مقاومت و ارتش صهیونیستی در حال وقوع است.

یورش صهیونیست‌ها به کرانه باختری

نظامیان رژیم اسرائیل بامداد امروز به مناطقی در الخلیل، رام الله و جنین یورش بردند. در برخی مناطق مانند طولکرم مبارزان فلسطینی با متجاوزین صهیونیست درگیر شده و بمب‌های کنار جاده‌ای در مسیر حرکت بولدوزرهای آنها منفجر کنند.

تظاهرات ضدصهیونیستی در مغرب

صدها تن از شهروندان مغربی در اعتراض به کشتار 210 شهید فلسطینی در اردوگاه النصیرات، در شهر الوجده دست به تظاهرات زدند.

سرکوب و بازداشت ده‌ها صهیونیست خواهان تبادل اسرا

پلیس رژیم اسرائیل اعلام کرد که به تظاهرات در شهر تل‌آویو پایان داده و 33 نفر را بازداشت کرده است.

تجمع‌کنندگان صهیونیست، همزمان با اعلام آزادی چهار اسیر اسرائیل، خواستار انعقاد توافق با حماس برای بازگرداندن سایر اسرا شدند.

3 شهید از جمله یک دختربچه در بمباران خانه‌ای در شمال غزه

شبکه الجزیره قطر گزارش داد که در اثر بمباران خانه‌ای در محله «الدرج» شهر غزه، واقع در شمال نوار غزه، سه نفر از جمله یک دختربچه به شهادت رسیده و هفت تن دیگر زخمی شده‌اند که در بین آن‌ها نیز کودک وجود دارد.

واکنش الازهر مصر به جنایت جدید صهیونیست‌ها در النصیرات غزه

الازهر مصر طی بیانیه‌ای بامداد امروز یکشنبه به جنایت صهیونیست‌ها در حمله به افراد غیرنظامی گفت که این جنایت به لیست جنایت‌های طولانی صهیونیست‌ها اضافه شد.

آمریکا: حماس باید توافق را قبول کند!

وزارت خارجه آمریکا در ادامه حمایت‌های خود از رژیم اسرائیل مدعی شد که تنها طرفی که مانع تحقق آتش‌بس است، حماس بوده و این جنبش باید توافق تبادل اسرا را قبول کند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.