پیشنهاد افزایش وام نهضت ملی مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان

مدیرعامل صندوق ملی مسکن از ارائه پیشنهاد افزایش وام نهضت ملی مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: سازمان امور مالیاتی از ۱۶۵۰۰ میلیارد تومان وصول مالیات سهم صندوق، ۸همت را پرداخت کرده است.

به گزارش شهروند آنلاین، محمدرضا مهدیار اسماعیلی از جذب 400 همت منابع مالی در نهضت ملی مسکن خبر داد و اظهار کرد: 234 همت از این مبلغ را مردم واریز کرده‌اند و 137 همت نیز مربوط به تسهیلات بانکی بوده است. مابقی مبلغ از محل صندوق ملی مسکن و سایر بخش های وزارت راه و شهرسازی تامین شده است.

او با بیان اینکه تاکنون 2 میلیون و 183 هزار نفر برای دریافت وام به بانک‌ها معرفی شده‌اند، افزود: از این تعداد  784 هزار قرار وام را امضا کرده‌اند.959 هزار نفر در صف قراردارند 440 هزار نفر نقص پرونده دارند.

او با یادآوری اینکه 74658 واحد بابت جوانی جمعیت تخصیص یافته است، اضافه کرد:  برای دهک‌های یک تا 4 وام قرض‌الحسنه ویژه 300 و 400 میلیون تومان پرداخت می‌شود که در سال جدید میزان تورم به این وام افزوده خواهد شد.

مدیرعامل صندوق ملی مسکن در ادامه اظهار کرد:امروز بخش اول مربوط به استجازه مقام معظم رهبری منابع 10 هزار و 195 میلیارد ریال دریافت شده است. حدود 100 هزار میلیارد تومان مبلغ کل مربوط به تهاتر است که بستگی دارد بانک مرکزی آن را چگونه به صندوق پرداخت خواهد کرد.

اسماعیلی در پاسخ به این پرسش که جریمه مالیاتی بانک‌های متخلف در پرداخت تسهیلات چه میزان است، اظهار کرد: مباحث مربوط به تامین بخشی از منابع مالی صندوق از محل مالیات‌ها در دو مسیر کلی دیده شده است. یکی از محل وصول مالیات‌ها که در قانون بودجه سال گذشته باید 17 همت به صندوق واریز می‌شد. طبق آخرین گزارش سازمان امور مالیاتی 16500 میلیارد تومان از این محل وصول شده و دریافتی صندوق ملی مسکن 8000 میلیارد تومان بوده است.

او ادامه داد: در مسبر دوم یعنی جریمه استنکاف بانکها نیز امروز به حدود 250 همت رسیده که تاکنون با وجود صدور برگه‌های تشخیص، منابعی از این محل دریافت نکرده‌ایم.

او همچنین از پیشنهاد افزایش وام نهضت ملی مسکن به 700 میلیون تومان خبر داد و افزود: رقم افزایش احتمالی وام نهضت ملی مسکن بستگی به تصویب شورای عالی مسکن دارد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.