واکنش ۲۲۰ نماینده مجلس به قطعنامه آژانس علیه ایران

۲۲۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با صدور بیانیه‌ای، قطعنامه ضدایرانی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را محکوم کردند.

به گزارش شهروند آنلاین، مجتبی بخشی‌پور عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 22 خردادماه) قوه مقننه بیانیه 220 تن از نمایندگان در واکنش به قطعنامه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و تروئیکای اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران در نشست اخیر شورای حکام را قرائت کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

اخیراً قطعنامه پیشنهادی 3 کشور اروپایی انگلیس،آلمان وفرانسه علیه برنامه صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران توسط شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تصویب رسید.

این قطعنامه توسط رژیم کودک‌کش صهیونیستی صادر شده است که از هر جهت مورد حمایت این سه کشور است. رژیمی که متهم و مجرم نسل‌کشی علیه مردم بی‌دفاع غزه است و ساکنان آن رسماً و صراحتاً توسط وزرای این رژیم سفاک تهدید به بمباران هسته‌ای می‌شود.

اکنون زمانی است که دست‌های آلوده به خون این رژیم غاصب توسط جهانیان آشکار شده و صدای مظلومیت مردم فلسطین و عمق فجایع‌آفرینی این رژیم سراسر جهان و مخصوصاً نسل جوان و عدالت‌خواه را در دانشگاه‌های کشورهای جهان از جمله این سه کشور فرا گرفته است.

تلاش مذبوحانه برای منحرف کردن افکار از جنایت رژیم صهیونیستی است و آنچه که باعث شد جمهوری اسلامی ایران اجرای برخی از تعهدات خود را به تعویق درآورد، خروج غیرقانونی آمریکا از برجام و ناتوانی 3 کشور آلمان، انگلستان و فرانسه از اجرای تعهدات خود بوده است.

آژانسی که شعار خود «اتم برای صلح و توسعه است»،می‌داند جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مستقل حق توسعه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای برای مقاصد صلح‌آمیز و بر اساس ماده 4 معاهده منع گسترش NPT را دارد و این قطعنامه این حق اساسی را تضعیف کرده و سابقه بدی برای اعمال گزینشی و با انگیزه سیاسی ایجاد می‌کند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.