سرنوشت یوونتوسی مس و رشوه از داور به دروازه‌بان!

خوشرو: آلودگی، فوتبال ایران را گرفته است

شهروند| پرونده فساد در فوتبال همچنان با اخبار و اتفاقات مختلفی همراه است و باشگاه مس رفسنجان و اتفاقات مربوط به آن باعث شده است تا تیم‌ها و افراد فوتبالی تحت الشعاع این مساله قرار بگیرند. خداداد افشاریان، سهیل مهدی و فریبرز محمودزاده که از اصلی‌ترین متهمان این پرونده بودند،‌ دستگیر شدند و حالا یکی از مسائل مهمی که با افشا شدن این پرونده به وجود آمده است، احتمال سقوط مس رفسنجان به دسته‌های پایین‌تر است. همچنین مسائل داوری و گمانه‌زنی‌هایی مربوط به تخلف داوران در این پرونده هم یکی دیگر از ابهاماتی است که جنجال‌های زیادی به پا کرده است و افکار عمومی منتظر نتیجه این اتفاقات هستند.

دبیر سازمان لیگ: شاید مس، یوونتوس شود!

محمدرضا کشوری‌فرد دبیر سازمان لیگ در این خصوص اعلام کرده که اگر رای دادگاه مبنی بر این باشد که برخی نتایج دست‌کاری شده، یک اتفاق عجیب رخ می‌دهد. کشوری‌فرد در این باره به تسنیم گفت: «اگر رئیس محترم دادگاه کرمان حکمی بدهد که افراد در نتایج مسابقات مس رفسنجان برای صعود به لیگ برتر و حتی دیگر نتایج تأثیرگذار بودند، از داور گرفته تا افراد دیگر طبق حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال دو رده سقوط خواهد کرد.»

او ادامه داد: «این حکم طبق آیین‌نامه فیفاست، اتفاق مشابهی که سال‌های قبل برای یوونتوس ایتالیا افتاده بود، اما همه اینها منوط به رأی دادگاه است و فعلاً هیچ اطلاعاتی به دست ما نرسیده است.»

احضار ۹ فرد جدید به کمیته اخلاق

به نقل از فارس، پس از افشای پرونده فساد در باشگاه مس رفسنجان که منجر به تحت تعقیب قرار گرفتن ۷ متهم شده است، خداداد افشاریان(رئیس سابق کمیته داوران) سهیل مهدی(رئیس سابق کمیته مسابقات سازمان لیگ) و فریبرز محمودزاده (رئیس سابق کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ) بازداشت شدند و ۴ نفر دیگر نیز با تامین قرار وثیقه اکنون آزاد هستند. در این میان کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم که در هفته‌های اخیر برخی افراد را درمورد این پرونده احضار کرده، همچنان نسبت به پرونده‌های  دیگر در حوزه فساد در فوتبال هم در حال تحقیقات وسیع و رسیدگی است و به تازگی افرادی را هم احضار کرده است. طبق پیگیری‌های انجام شده، تاکنون ۹ نفر به کمیته اخلاق احضار شده‌اند که بیشتر آنها دلال‌ها یا مدیر برنامه‌هایی هستند که شائبه تخلف درمورد عملکرد آنها وجود دارد. به نظر می‌رسد فدراسیون برای مقابله با چنین افرادی اقدامات جدی را در پیش گرفته است.

خوشرو: باید هیات رئیسه فدراسیون فوتبال استعفا می‌داد!

جعفر خوشرو، پیشکسوت داوری فوتبال ایران در گفت‌وگویی که با شهروند داشت، در خصوص این پرونده فساد و جنجال‌هایی که بر سر داوری کشور با وجود این اتفاق رقم خورده است، گفت:  اولین کاری که فدراسیون فوتبال می‌توانست انجام دهد استعفای گروهی هیات رئیسه این فدراسیون بود چون این افرادی که دستگیر شدند،‌ به نوعی با این هیات رئیسه ارتباط دارند. این حداقل کاری است که می‌توانست صورت بگیرد اما ماجرا، خیلی بغرنج‌تر از این حرف‌ها است. زمانی که ما قضاوت می‌کردیم، حق قضاوت ما 1200 تومان بودند و برای ما در رختکن یک تیم 100 هزار تومان در هتل آورد که نتیجه برعکس شود. من واکنش بسیار بدی به این پیشنهاد داشتم و پس از آن، بازی به علت بارندگی 24 ساعت عقب افتاد. آن‌ها ما را نتوانستند بخرند و دیدیم همان تیم 6 گل زد و بعدا متوجه شدیم که این پول را به دروازه‌بان حریف دادند و نتیجه بازی به این شکل رقم خورد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.