تاکید آیت‌الله جنتی بر رعایت اخلاق در تبلیغات انتخاباتی

دبیر شورای نگهبان بر رعایت موازین قانونی و آموزه‌های اخلاقی در تبلیغات انتخاباتی کاندیداها و طرفدارانشان تاکید کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در ابتدای جلسه امروز چهارشنبه 23 خرداد این شورا با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) اظهار داشت: این مناسبت را تسلیت می‌گویم و امیدوارم خداوند توفیق پیروی از آن بزرگوار را به ما عنایت فرماید.

او خاطرنشان کرد: در دوران امام باقر (ع)، وسعت سرزمینی جامعه اسلامی زیاد شده بود و مواجه شدن با اهالی سرزمین‌های جدید، مسلمانان را با سوالات و شبهات جدید روبه‌رو کرده بود که برای بسیاری از آنها جواب نداشتند و آن امام بزرگوار با حضور فعالانه، به این سوالات پاسخ می‌دادند و مانع از ایجاد انحرافات اعتقادی در جامعه اسلامی می‌شدند.

آیت‌الله جنتی همچنین گفت: در نگاه امام باقر (ع) و در سیره آموزشی ایشان، حج جایگاه ویژه‌ای دارد که با فراهم آوردن زمینه اجتماع مسلمانان از اقصی نقاط جهان، می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای سطح بینش امت اسلام شود. حقیقتاً وجود این نگاه یکی از نیازهای امروز امت اسلام است و باید برای ایجاد آن تلاش کرد.

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: بهره‌گیری و مغتنم دانستن فرصت‌ها و مجاهدت با آینده‌نگری درس مهمی است که ارادتمندان به امام باقر (ع) باید از ایشان فرابگیرند. نهادهای تبلیغی ما باید سیره تبلیغی امام باقر (ع) را تدوین کنند و آن را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

او این نکته را هم یادآور شد که امام باقر (ع) با رهنمودها و هدایت‌های خویش باعث شدند، اقامه عزای امام حسین (ع) به یک حرکت اجتماعی جریان‌ساز تبدیل شود.

آیت‌الله جنتی در پایان صحبت‌هایش به انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌ جمهوری که روز جمعه 8 تیر برگزار خواهد شد هم اشاره و بیان کرد: امیدواریم نامزدهای انتخابات و طرفداران آنها با رعایت موازین قانونی و آموزه‌های اخلاقی در تبلیغات انتخاباتی خود، زمینه‌ساز برگزاری انتخاباتی شایسته نظام مردم‌سالاری دینی شوند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.