هشدار یونیسف درباره غزه

۳ هزار کودک فلسطینی در خطر جان باختن از گرسنگی

صندوق کودکان ملل متحد از خطر جان باختن ۳ هزار کودک فلسطینی به دلیل سوء تغذیه در غزه خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، صندوق کودکان ملل متحد موسوم به یونیسف امروز (سه‌شنبه) به شدت درباره شرایط اسفناک کودکان فلسطینی در غزه هشدار داد.

بر این اساس، در بیانیه منتشر شده از سوی این صندوق آمده است: بیش از ۳ هزار کودک فلسطینی در غزه اکنون به سوء تغذیه شدید دچار شده‌اند که قطع دسترسی آنها به خدمات درمانی باعث شده آنها در خطر جان باختن در آغوش والدین خود قرار بگیرند.

این بیانیه می‌افزاید: آوارگی فلسطینیان به دلیل ادامه جنگ غزه عملاً دسترسی آنها به خدمات درمانی را تحت تأثیر قرار داده است و نمی‌توان به افراد آواره خدمات مناسب ارائه داد. گرچه ورود اقلام بشردوستانه و مواد غذایی به مناطق شمالی غزه اکنون به میزان کم میسر شده اما دسترسی به این کمک‌ها در مناطق جنوبی به شدت کاهش یافته است.

یونیسف تاکید دارد: تصاویر وحشتناک از غزه در حال شکل‌گیری است که در آن کودکان گرسنه در حال جان دادن در آغوش والدین خود به دلیل نبود غذا، مکمل‌های غذایی، و نابودی زیرساخت‌های درمانی هستند.

این نهاد وابسته به سازمان ملل با درخواست از رژیم صهیونیستی برای بازکردن گذرگاه‌ها در غزه برای ورود کمک‌های بشردوستانه به این باریکه، خاطرنشان کرد: یونیسف مواد غذایی بیشتری در اختیار دارد که در صورت اجازه دسترسی به نوارغزه می‌تواند آنها را برای کودکان فلسطینی ارسال کند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.