تأکید بر بکارگیری ظرفیت مشارکت مردمی در خدمت به زائران اربعین

دومین جلسه شورای سیاستگذاری اربعین حسینی برگزار شد

در دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری اربعین حسینی با حضور دستیار ویژه رئیس جمعیت هلال ‎احمر و نمایندگان ارگان‌های مسئول و خدمات‌رسان بر استفاده از ظرفیت مشارکت مردمی ‌برای خدمات‌رسانی به زائران در اربعین تأکید شد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال ‌احمر؛ سعید اوحدی، دستیار ویژه رئیس جمعیت هلال ‌احمر، در دومین جلسه شورای سیاست‎گذاری اربعین حسینی، با تاکید بر تفاوت اربعین امسال با سال‎های دیگر، گفت: در سال گذشته، 22 میلیون نفر در مراسم پیاده‎روی اربعین شرکت کردند و امسال حتما به تعداد زائران اضافه می‏شود؛ با توجه به فرمایش سیدالشهدا (ع) که می‌فرماید، خداوند کارهای خیر را در بهترین شکل و اوج خود می‎خواهد، ما هم باید به بهترین شکل ممکن از زائرین سیدالشهدا(ع) میزبانی کنیم.

او ادامه داد: در این راستا، لازم است که کمیته‎های شورای سیاست‎گذاری مانند، کمیته‎های اطلاع‎رسانی، هماهنگی و پشتیبانی، امدادونجات، سلامت و … تشکیل شود و شرح وظایف آنها نیز برای پیشبرد بهتر کارها مشخص شود.

اوحدی افزود: برای برگزاری بهتر و باشکوه‎تر مراسم امسال، باید از تجربیات سال‎های گذشته، استفاده کنیم و درصدد رفع مشکلات اقدام کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت‎های داوطلبان جمعیت هلال ‎احمر، گفت: مراسم پیاده‏روی برای همه است و باید همه هم در آن شرکت کنند، استفاده از ظرفیت‎های مردمی و داوطلبانه در اربعین ۱۴۰۳ می‎تواند به برگزاری هر چه بهتر این آئین کمک کند.

افزایش مرزهای اربعین

سردار فضلی، جانشین ‌معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران نیز گفت: خدمت در اربعین توفیقی است که به جمعیت هلال ‌احمر داده شده تا به بهترین بندگان خدا، یعنی زائرین اربعین خدمت کنند.

او ادامه داد: طبیعی است که از تجربیات گذشته استفاده کنیم و به آسیب‏شناسی آنچه که در سال گذشته انجام دادیم، بپردازیم. از اتفاقات مهم در سال گذشته، افزایش مرزهای کشور است که در سال گذشته 6 مرز و امسال به 7 مرز رسید و لازم است که با استفاده از ظرفیت‏های استان‏ها، تشویق زائران به استفاده از مرزهایی که کمتر استفاده می‏شوند، بپردازیم.

فضلی افزود: حسن دیگر امسال این است که جلسات سیاست‎گذاری زودتر برگزار شد و برای آمادگی بهتر جمعیت هلال ‎احمر بهتر است که رزمایش خدمت در مراسم اربعین برگزار شود.

اهمیت استفاده از تجربیات سالهای قبل

یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال‌ احمر با اشاره به اهمیت حضور آحاد مردمی در مراسم پیاده‎روی اربعین گفت: در این مراسم، همه خارج از گرایش‎ها، نگاه‏ها و تفکرات متفاوت شرکت می‏کنند، اتفاقی که در دفاع مقدس هم افتاد؛ بحث اربعین، بحث دلی است.

او ادامه داد: برای برگزاری بهتر مراسم، باید به آسیب‎شناسی مشکلات سال گذشته بپردازیم. بهتر این است که از همین حالا، لیست داروها را تهیه کرده و بدانیم که کدام دارو بسته به نیاز شرایط و جغرافیا لازم به ارسال به عراق است و در این خصوص استانداردهای لازم را تعریف کنیم.

گفتنی است، لیست داروها و ‌تجهیزات مورد نیاز در اربعین، تهیه لیست آمبولانس‌ها و خودروها، گرفتن گواهینامه بین‌المللی و تعیین شرح وظایف کمیته‎های شورای سیاست‏گذاری اربعین در هلال ‎احمر در این جلسه، مورد بررسی قرار گرفت./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.