چِلّه خدمت داوطلبان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی

بهره‌مندی 4 هزار نفر از آب آشامیدنی سالم و پایدار در مناطق کمتر برخوردار کنارک

به همت خیرین و داوطلبان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی چهار هزار نفر از مردم منطقه کمتربرخوردار «پزم تیاب» برای نخستین‌بار از آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار شدند.

به گزارش شهروند آنلاین از روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر؛ «نذر خدمت» با هدف محرومیت‌زدایی و توانمند‌سازی جوامع محلی در شهرستان کنارک استان سیستان و بلوچستان انجام شد.

جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین جمعیت امدادی، بشردوستانه و داوطلب‌محور کشور و نیز مبلّغ و مشوّق رفتارهای مشارکتی، زمینه‌ساز تبدیل قابلیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالفعل است و با استفاده از مشارکت داوطلبان متخصص، حائز یکی از نیرومندترین ابزارهای اجرایی در بسیج منابع و امکانات در راستای تسکین آلام بشری، حل مشکلات اجتماعی و کمک به آسیب‌پذیرترین افراد جامعه است.در همین راستا و در ششمین سال اجرای طرح «نذر آب» و بنابر توصیه‌ رئیس جمعیت هلال احمر مبنی بر توسعه خدمات به جامعه هدف، عنوان طرح به پویش نذر خدمت یا همان خادمان داوطلب مردمی ‌برای توانمندسازی جوامع محلی تغییر کرد و این پویش با رویکردهای چندگانه سلامت‌محور، معیشت‌محور و کارآفرینی، زیست‌محیطی و آبرسانی، و آموزش و توانمندسازی به مرحله اجرا در آمد.

پویش چِلّه خدمت داوطلبان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی برای زنده نگه‌داشتن فرهنگ جهاد و خدمت به مردم، به نیابت از سید محرومان در منطقه متاثر از سیل بهار۱۴۰۳ و کم‌برخوردار پُزم تیاب شهرستان کنارک استان سیستان و بلوچستان اجرا شد.

محمد رضا تقی زاده معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه برای اجرای پویش خدمت 26 تن از اقلام به وسیله 3 دستگاه کامیون و خودرو به منطقه پزم تیاب شهرستان کنارک ارسال شد، گفت: این منطقه کمتربرخوردار دارای چهار هزار نفر جمعیت است و قبل از تهیه اقلام زیستی و بهداشتی، نیازسنجی‌های لازم انجام شد.

او با بیان اینکه برای اجرای نذر خدمت در روستای «پزم تیاب» شهرستان کنارک استان سیستان و بلوچستان 74 میلیارد و 992میلیون ریال هزینه شد، افزود: در این نذر خدمت، اقلامی چون 30 دستگاه چادر مسافرتی، 300 تخته لحاف،23 مخزن آب یک هزار لیتری و سایر نیازمندی‌های مربوط به آب،200 بسته بهداشتی و تجهیزات شخصی و خانگی، 300 بسته غذایی، 200 بسته بهداشتی کودک، 500 جفت کفش، 40 زیر انداز، 200 بخاری برقی، 20 هزار عدد ماسک، 400 گالن آب 10 لیتری،84 آفتابه، 60 سرویس ظروف آشپزخانه، 20 تخته فرش، یک هزار بسته پد بهداشتی و سایر اقلام مورد نیاز اهالی، به ارزش 74 میلیارد و 992 میلیون ریال توسط جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی به سیستان و بلوچستان منتقل شد.

تقی زاده یادآور شد: با نصب یک دستگاه تصفیه آّب صنعتی امکان بهره‌مندی چهار هزار نفر ازهموطنان ساکن در حاشیه شهرستان کنارک و منطقه «پزم تیاب» از آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار شدند.

به گفته معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی، این طرح با هدف محرومیت‌زدایی و توانمندسازی جوامع محلی در شهرستان کنارک استان سیستان و بلوچستان و به همت خیرین و داوطلبان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی به مدت چهار روز اجرا شد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.