تراژدی کودکان خاموش غزه

بسته خبری ویژه تحولات مقاومت در غرب آسیا

جنگ در غزه در حالی ادامه دارد که ارتش اشغالگر همزمان با ادامه بمباران مناطق مختلف، همچنان مانع از ورود بخش اعظمی از کمک‌های بشردوستانه به این منطقه می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، جنگ در غزه برای دویست و پنجاه و دومین روز در میانه بمباران شدید که روزانه صدها شهید و مجروح به جا می‌گذارد و با تخریب گسترده ساختمان‌ها و مدارس و مراکز درمانی همراه است، همچنان ادامه دارد.

به گفته سازمان پزشکان بدون مرز از ابتدای ماه جاری میلادی (ژوئن) بیش از 800 نفر به شهادت رسیده و 2400 نفر دیگر زخمی شده‌اند؛ مجموع شهدا نیز تاکنون به 37232 نفر و زخمی‌ها به 58037 نفر رسیده و همزمان بیش از 10 هزار پیکر شهدا زیر آوار ساختمان‌ها مانده است.

در سطح تحولات سیاسی نیز رژیم اشغالگر و آمریکا همچنان تلاش دارند تا جنبش حماس را مانع دستیابی به آتش‌بس معرفی کنند و این در حالی است که به گفته حماس، رژیم تل آویو تاکنون به طور رسمی هیچ کدام از طرح‌های آتش‌بس از جمله طرح حو بایدن و قطعنامه شورای امنیت را نپذیرفته است، در حالی که حماس همواره به طور شفاف از هرگونه طرحی برای پایان کامل جنگ استقبال کرده است.

شهادت 32 کودک درغزه بر اثر گرسنگی

«تدروس ادهانوم قبریسوس» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در یک کنفرانس خبری که در شبکه اجتماعی ایکس انجام شد؛گفت که طبق آخرین آمار این سازمان، تاکنون 32 کودک در غزه بر اثر سوءتغذیه جان خود را از دست داده‌اند.

او گفت که 28 تن از این کودکان زیر پنج سال داشتند و گرسنگی در غزه به خصوص در میان کودکان افزایش یافته و ساکنان این باریکه از شرایطی که به گرسنگی دسته‌جمعی نزدیک شده، رنج می‌برند.

2شهید و 14 مجروح در بمباران خانه‌ای در جنوب لبنان

سازمان امدادرسانی لبنان اعلام کرد که طی بمباران یک خانه مسکونی در روستای «جناتا» در منطقه «صور» در جنوب لبنان، تاکنون 2 نفر به شهادت رسیده و 14 نفر نیز زخمی شده‌اند.

شهادت 3 زن در بمباران یک خانه

بمباران خانه‌ای در نزدیکی میدان «حیدر» در غرب شهر غزه منجر به شهادت 3 زن شده است.

بمباران خانه‌ای در اردوگاه البریج

در پی بمباران خانه‌ای در اردوگاه البریج در مرکز غزه تعدادی از ساکنان شهید و مجروح شدند که به بیمارستان شهداء الاقصی منتقل شده‌اند.

7 شهید در بمباران خیابان النفق در غزه

در پی اصابت دو موشک به خانه‌ای در خیابان «النفق» در شهر غزه تاکنون 7 نفر از جمله یک زن و یک کودک به شهادت رسیده‌اند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.