الگوی درس‌آموز برای صهیونیست‌ها

واکنش رئیس سازمان بهزیستی به رای منفی جامعه جهانی به عضویت اسرائیل در کمیته معلولان

«علی محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به رای منفی جامعه بین‌الملل به عضویت رژیم اسرائیل در کمیته حقوق افراد دارای معلولیت سازمان ملل، آن را الگوی درس‌آموزی برای «رژیم کودک‌کش صهیونیستی» دانست.

به گزارش شهروند آنلاین،«علی محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در هفدهمین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت که از ۱۱ تا ۱۳ ژوئن ۲۰۲۴ در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شده، حضور یافته است، در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا در نیویورک درباره اهداف سفر خود گفت: این کنفرانس به جهت هم‌افزایی اجزای نوآور و موثر در حمایت از زیست‌بوم افراد دارای معلولیت تشکیل شد.

رئیس سازمان بهزیستی جمهوری اسلامی ایران افزود: موضوع این کنفرانس، توصیف کیفی برنامه‌ها بود که توجه و تمرکز بر برنامه‌های خانواده‌محور، حفظ گروه هدف در خانواده، تلفیق اجتماعی، تریاژ توانبخشی، شبیه‌سازها در حوزه توانبخشی و مرزهای دانش و فناوری بود.

قادری تصریح کرد: سازمان بهزیستی جمهوری اسلامی ایران، رویکردهای دیدمانی و پارادایمی خود را در خصوص ماموریت‌گرا کردن دانشگاههای مادر، شتاب‌دهنده‌های توانبخشی مشتمل بر هوش مصنوعی، تکنولوژی زبان بدن برای نابینایان و مالکیت فردی و استعدادهای مرتبط به عنوان یک سازمان نسل نو در این کنفرانس بیان کرد.

گفتوگو درباره هوش مصنوعی و توانبخشی در نشست‌های دوجانبه

رئیس سازمان ملل بهزیستی کشور همچنین گفت: در نشست‌های دوجانبه با برخی کشورها، اولویت‌دهی به شرکت‌های دانش‌بنیان و مساله‌محور، مدل‌های فناورانه، ظرفیت‌سازی اجتماعی در همه شئون علمی و نخبگانی مطرح شد. همچنین در خصوص هوش مصنوعی و هوش توانبخشی و تجاری گفت‌وگو کردیم و فرصتی را برای موضوع مناسب‌سازی و دسترس‌پذیری مطرح کردیم.

این مقام دولت سیزدهم اضافه کرد: پیشنهاد شد در اجلاس‌های آتی به جهت منطقه‌ای و بین‌المللی درباره رویدادهای جهت‌ده و جریان‌ساز که مبتنی بر حل مسائل جامعه هدف باشد، گفت‌وگو کنیم.

بهره‌گیری از فناوری‌ها و هم‌راستایی استراتژیک کشورهای همسو با ایران برای رفع تهدیدها و ایجاد فرصت‌های جدید

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: الحمدلله با تصویری که با وضوح بالا از خدمات سازمان بهزیستی و حمایت نظامی مقدس جمهوری اسلامی ایران از جامعه معلولین مطرح شد، اعلام کردیم که با بهره‌گیری از فناوری‌ها و هم‌راستایی استراتژیک کشورهای همسو با جمهوری اسلامی ایران، می‌توانیم تهدیدها را رفع و فرصت‌های جدیدی را ایجاد کنیم.

قادری اضافه کرد: همچنین بر اساس باورداشت انقلاب اسلامی، نمایش بن‌مایه‌های غیرت‌مدارانه جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس مطرح شد. دیدیم که ایالات متحده آمریکا و رژیم جنایتکار و کودک‌کش صهیونیستی از سوی جمهوری اسلامی ایران مورد خطاب قرار گرفت.

رئیس سازمان بهزیستی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد که در نشست کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت، شاهد عدم عضویت این رژیم در کمیته حقوق معلولان سازمان ملل توسط جامعه بین‌المللی بودیم . این یک الگوی درس‌آموز برای این رژیم بود. ان‌شاء‌الله جامعه بین‌المللی موظف باشد قاطعانه نسبت به این موضوع عمل کند.

شکست اسرائیل در انتخابات عضویت در کمیته حقوق معلولان سازمان ملل

انتخابات اعضای کمیته حقوق افراد دارای معلولیت روز سه‌شنبه به وقت محلی در صحن مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شد و نمایندگان کشورهای مختلف به بررسی و انتخاب اعضای جدید این کمیته پرداختند.

در این انتخابات، رژیم اسرائیل که به عنوان کاندیدای عضویت در این کمیته معرفی شده بود، موفق به کسب آرای لازم نشد و در نهایت از ورود به کمیته حقوق افراد دارای معلولیت بازماند.

در این انتخابات، ژاپن با ۱۵۷ رای، جمهوری دومینیکن با ۱۴۹ رای، مغولستان با ۱۴۵ رای، اروگوئه با ۱۴۳ رای، برزیل با ۱۴۰ رای، نیجریه با ۱۳۸ رای، مراکش با ۱۳۷ رای، جامائیکا با ۱۳۵ رای و اتحادیه اروپا با ۱۱۵ رای از مجموع ۱۸۶رای کسب کردند و به عضویت این کمیته درآمدند.

این شکست برای رژیم اسرائیل، که همواره به نقض حقوق بشر و حقوق افراد دارای معلولیت متهم بوده است، نشانه‌ای دیگر از عدم مقبولیت و مشروعیت جهانی آن به شمار می‌رود.

جامعه بین‌المللی با این اقدام نشان داد که نمی‌تواند جنایات رژیم اسرائیل را در غزه و سرزمین‌های اشغالی نادیده بگیرد. حملات وحشیانه و بی‌رحمانه به مردم بی‌گناه غزه، از جمله زنان، کودکان و افراد دارای معلولیت، بخشی از کارنامه سیاه این رژیم است که همواره با اعتراض و محکومیت جهانی مواجه شده است.

انتخابات اخیر نشان داد که جامعه بین‌المللی به صورت فزاینده‌ای به مسائل حقوق بشری و رعایت حقوق افراد دارای معلولیت توجه دارد و اقداماتی جدی برای جلوگیری از نقض این حقوق انجام می‌دهد.

جمهوری اسلامی ایران همچنان به حمایت‌های خود از حقوق افراد دارای معلولیت ادامه خواهد داد و از تلاش‌های جامعه جهانی در این زمینه استقبال می‌کند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.