زمین مملو از خاکستر

تحلیل صهیونیستی از حمله ترکیبی حزب‌الله به سرزمین‌های اشغالی

کانال ۱۳ عبری گزارش داد: حدود ۲۰ هزار شهرک‌نشین ساکن شمال تصمیم گرفته‌اند با توجه به گسترش حملات حزب‌الله به جنوب فرار کنند.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از شبکه المیادین، ارتش رژیم اشغالگر اذعان کرد: حمله دیروز مقاومت اسلامی لبنان، بزرگترین حمله از لبنان از روز هفتم اکتبر است و این حمله ترکیبی هوایی و موشکی، بزرگترین حمله مقاومت از سال ۲۰۰۶ است که با فرسوده کردن گنبد آهنین و پرتاب پهپاد‌ها به سمت اهداف آغاز شد.

کانال ۱۳ عبری گزارش داد: حدود ۲۰ هزار شهرک‌نشین ساکن شمال تصمیم گرفته‌اند با توجه به این اوضاع به جنوب مهاجرت کنند. کاسه صبر شهرک‌نشینان ساکن شمال لبریز شده و اسرائیل ولو به صورت ناخودآگاه مسیر جنگ گسترده و فراگیر با لبنان را در پیش گرفته است.

فرمانده سابق منطقه مرکزی ارتش رژیم صهیونیستی گفت: «حزب‌الله موفق شد اسرائیل را وارد جنگ فرسایشی کند و اسرائیل نتوانست هیچ تهدید مهم و قابل ذکری برای قدرت بازدارندگی آن ایجاد کند.»

سرتیپ ذخیره گادی شمنی (به فتح شین)، فرمانده سابق منطقه مرکزی و لشگر غزه ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی رادیویی تصریح کرد: هیچ یک از روایات درباره پیروزی بر حزب‌الله و منزوی کردن آن جدی نیست؛ به ویژه این که اسرائیل به چیزی شبیه به زمین مملو از خاکستر تبدیل شده که از همه طرف آتش در آن شعله‌ور می‌شود.

شمنی تاکید کرد قدرت بازدارندگی اسرائیل به کلی از بین رفته است. ارتش اسرائیل ارتشی ناتوان است و مقابله با چند جبهه برایش بسیار سخت است./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.