«میت» و شکار «موساد»

کشف شبکه جاسوسی متعلق به رژیم صهیونیستی در ترکیه

سازمان اطلاعاتی ترکیه از کشف یک شبکه متعلق به موساد در این کشور خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که سازمان اطلاعات این کشور (میت) طی روزهای گذشته یک شبکه جاسوسی متعلق به موساد را کشف و متلاشی کرده است.

این شبکه 9 نفره که 8 نفرشان در استانبول بودند، در ماه آوریل متلاشی شده است. رهبر این شبکه به نام “احمد ارسین توملوجالی” تحت عنوان شرکت بیمه اقدام به جاسوسی نظامی و سیاسی در ترکیه می کرد.

این شبکه به مدت 9 سال در کشورهای ترکیه، آلمان و گرجستان فعالیت داشت.

توملوجالی در این باره گفته است: در سال 2006 یک شرکت بیمه راه‌اندازی کردیم و برای حدود هزار کارخانه و شرکت ایمیل فرستادیم. یکی از این شرکتها که مقرش در آلمان بود، به ما پیشنهاد کار تحقیقاتی داد که عبارت بود از پیدا کردن یک کامیون در ترکیه. این کار را در مدت کوتاهی انجام دادیم. این شرکت به من پیشنهاد داد که در ترکیه برای آنها کار کنم. من هم پذیرفتم و یک شرکت تحقیقاتی و مشاوره‌ای راه‌اندازی کردم.

او افزود: در سال 2011 از فردی بنام “گئورگ” ایمیلی دریافت کردم که مشابه همین اقدامات در ترکیه را از من می‌خواست و چون کار چندان سختی نبود انجام دادم و پول آن نیز از طریق حواله برایم ارسال می‌شد. مدتی بعد این فرد با من تماس گرفت خواستار دیدار با من در یک رستوران چینی در وین اتریش شد. او از من خواست یک فرد را در آلمان تعقیب کنم و در ازای آن 11 هزار یورو پرداخت کرد. تصاویر فرد مورد نظر را برای گئورگ می‌فرستادم. او برای من 14 هزار یورو ارسال کرد که من نیز 11 هزار یورو را برای دوستم که تعقیب کننده آن فرد بود فرستادم.

توملوجالی ادامه داد: پس از آن یک فرد لبنانی را که به استانبول می‌آمد تعقیب کردم. پس از آن نوبت به ماموریت در گرجستان رسید که در آن هدفمان یک زن و شوهر بودند. از آنها عکس می‌گرفتیم و پس از 3 روز ماموریتمان به پایان رسید که در قبال آن 15 هزار یورو گرفتیم.

طی دو سال گذشته چندین شبکه متعلق به موساد در ترکیه کشف و متلاشی شده است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.