تهدید پوتین درباره سرقت دارایی‌های روسیه

جهان به نقطه بدون بازگشت نزدیک می‌شود/اروپا با اجرای سیاست‌های آمریکا در هرج و مرج قرار گرفته است

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در دیدار با مسئولان ارشد وزارت خارجه این کشور گفت:اروپا به علت اجرای سیاست‌های آمریکا در سراشیبی هرج و مرج قرار گرفته است .

به گزارش شهروند آنلاین؛ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در دیدار با مسئولان ارشد وزارت خارجه این کشور گفت: کشور‌های غربی همچنان به تلاش برای دخالت در مسائل خاورمیانه و دیگر مناطق ادامه می‌دهند.

رئیس جمهور روسیه گفت : ایالات متحده با خروج از معاهده‌های تسلیحاتی، ثبات راهبردی را از بین برد. اروپا هم‌اکنون در سراشیبی هرج و مرج قرار دارد و این، نتیجه اجرای سیاست‌های آمریکا است. تلاش‌های ایالات متحده برای اجرای خط مشی امپریالیستی و سلطه‌طلبی به بن‌بست خواهد رسید.

پوتین افزود : اگر اروپا بخواهد یکی از مراکز جهان باقی بماند، باید با روسیه روابط حسنه داشته باشد. غرب با اقداماتش سیستم امنیتی جهان و تجارت جهانی را تضعیف کرد. ایالات متحده پایه‌های ثبات جهانی را تضعیف کرد و میزان خطر اقداماتش را درک نمی‌کند. اقدام غرب در مصادره دارایی‌ها و ذخایر روسیه، نظام مالی جهانی را تضعیف خواهد کرد. درباره امنیت اروپا پیشنهاد‌هایی ارائه کردیم، اما کشور‌های غربی حاضر نشدند آنها را بررسی کنند.

رئیس جمهور روسیه در ادامه گفت : سرقت دارایی‌ها و ذخایر روسیه در غرب، بدون مجازات نخواهد ماند. به علت درخواست‌ها در غرب برای شکست راهبردی روسیه -کشوری که تسلیحات هسته‌ای دارد- جهان به نقطه بدون بازگشت نزدیک می‌شود.

پوتین با اشاره به ادعاهای کشورهای اروپایی تاکید کرد : کشور‌های غربی ادعا می‌کنند که ما جنگ با اوکراین را آغاز کردیم و این درست نیست. نظام کی‌یف از توافقنامه‌های مینسک خارج شد و از پایبندی به بندهایش اجتناب کرد. روسیه جنگ با اوکراین را آغاز نکرد، اما نظام کی‌یف سال ۲۰۱۴ اقدامات خصمانه را علیه ساکنان دونباس آغاز کرد.

رئیس جمهور روسیه گفت : حضور نظامی نیرو‌های خارجی در منطقه اوراسیا به تدریج باید پایان یابد. از کی‌یف خواستیم نیروهایش را از دونباس خارج کند تا جلوی وقوع نزاع را بگیرد، اما به خواست ما توجه نکرد.

پوتین رئیس جمهور روسیه در دیدار مسئولان ارشد وزارت خارجه این کشور گفت: چند قطبی و چند بعدی بودن روابط بین‌المللی و احترام به قوانین بین‌المللی امکان بازکردن گره‌ها و حل مشکلات به نفع همه و ایجاد روابط مفید دوجانبه را فراهم و امنیت را برای ملت‌ها تضمین می‌کند. در گروه‌هایی مانند بریکس فرهنگ احترام به گفت‌وگو و احترام به یکدیگر وجود دارد. با توجه به این که روسیه امسال ریاست این گروه را برعهده دارد، تلاش خواهیم کرد کشورهای جدیدی به بریکس ملحق کنیم و روابط با شرکا را توسعه دهیم. به نظر من بریکس این ظرفیت را دارد که عنصر اصلی تشکیل جهان چند‌قطبی باشد. ما شرکای‌مان را به گفت‌وگو در این باره دعوت کردیم. سیاست خارجی ما در حال حاضر تضمین امنیت کشور است. برای تشکیل جهانی چندقطبی تلاش می‌کنیم که اجازه ایجاد روابط بین‌المللی متکی بر برابری و احترام متقابل را بدهد. جهان با سرعت زیاد در حال تغییر است و همه کشورها تلاش می‌کنند حاکمیت‌شان را تقویت کنند. ظرفیت کشورهای بریکس در حدی است که به این گروه اجازه می‌دهد یکی از مهمترین سازمان‌های جهان چندقطبی باشد. الگوی غرب برای تضمین امنیت و ثبات در جهان کارساز نیست./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.