چرا رودخانه طغیان کرد؟

ادامه فعالیتهای امدادی و خدماتی در جاده چالوس

مدیر کل مدیریت بحران مازندران گفت: در سیل جاده چالوس ۷ دستگاه خودرو گرفتار سیلاب شدند، اما تاکنون فوتی نداشتیم.

به گزارش شهروند آنلاین، ‌‌مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: در پی بارش‌های رگباری تند و تشدید جریان در حوضه آبخیز دیشب در محدوده دربند – دزدبُن محور کندوان به خودروهای پارک شده در محدوده رستوران دربند خسارت وارد شد.

محمدی افزود: ۵ گروه امدادی از اداره کل راهداری، هلال احمر، بسیج، حوادث و آب منطقه‌ای مازندران از ابتدای وقوع سیل، برای کمک به مناطق سیل‌زده مشغول خدمت‌رسانی هستند.

او افزود: با گزارش گروههای امدادی؛ ۷ خودروی بدون سرنشین گرفتار سیلاب شدند و با امداد هلال احمر استان، ۱۲ حادثه دیده از سیلاب به نقاط امن هدایت و ۴ مصدوم به مناطق درمانی منتقل شدند.

او گفت: با وجود ادامه روند فعالیت و جست‌وجوی گروههای اعزامی به منطقه تاکنون فوتی در این مورد گزارش نشده و گزارشی درباره آسیب سیلاب به روستاهای اطراف نیز نداشتیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران تاکید کرد: با ادامه هشدار نارنجی هواشناسی با فعالیت جریانات هم‌رفتی احتمال مخاطره در منطقه آسیب‌دیده وجود دارد.

محمدی افزود: محور کندوان نیز به همین علت همچنان مسدود است.مسافران و رانندگان لازم است با تردد در محورهای جایگزین و تامین تجهیزات، از اقامت در حاشیه رودخانه‌ها و مسیلها خودداری کنند.

فرماندار شهرستان چالوس گفت: باران شدید از ساعت ۱۸ دیروز در چالوس باریدن گرفت که در منطقه‌ دزدبن معروف به رستوران دربند به علت ازدیاد مصالح حاصل از سیل و انباشت گل ولای، رودخانه طغیان کرد.

او افزود: برخی از مسافران در حیاط رستوران و مسافرانی که در ترافیک مانده بودند گرفتار سیل شدند که با امداد به موقع خدمات‌رسانی صورت گرفت.

هشدار‌های سطح نارنجی از هفته گذشته تاکنون بار‌ها برای رعایت نکات ایمنی به مردم داده شده بود و تاکیدات زیادی هم برای روز‌های آینده درباره احتمال سیل و آبگرفتگی در ارتفاعات و محورهای هراز و سوادکوه نیز اعلام شد./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.