استفاده از تکنیک‌های عملیات هوایی متنوع برای امدادرسانی

رئیس سازمان امداد و نجات از بکارگیری تکنیک‌های عملیات هوایی متنوع برای امدادرسانی در هلال احمر خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ مهندس محمودی اظهار کرد: ما نیازمند این هستیم که به طور دائم در تمام کشور خودمان را برای انواع بحران‌ها آماده کنیم، جغرافیای بسیار متنوعی که در ایران هست، این را می‌طلبد که در همه این جغرافیاهای متفاوت، مانورها و عملیات‌های امداد و نجات را به طور دائم تمرین کنیم.

او افزود: یکی از مکان‌های مهم استان گلستان است که به خاطر شرایط طبیعی متنوع مثل جنگل، کوه، کویر و دریا تقریباً  یک جغرافیای کوچکی از ایران را در خود جا داده است و می‌تواند آن خواسته‌های جمعیت هلال احمر را برآورده کند.

او ادامه داد: جمعیت هلال احمر به واسطه امکانات، تجهیزات و به‌روزرسانی از نظر تمرینات در شرایط مناسبی است و امیدوارم به جز تمرین و مانورهای امدادی ما نیازی به بهره‌گیری از این امکانات نداشته باشیم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اضافه کرد: یکی از موارد جدید در این مانورها تکنیک‌های عملیات هوایی متنوع برای امدادرسانی و بکارگیری پهپادهای جدید در همه استان‌های کشور است که با قابلیت پرواز شب و شرایط اضطراری قابلیت عملیات‌های جست‌وجو و ارزیابی را به شدت ارتقا خواهد داد.

مهندس محمودی با اشاره به وقت طلایی برای عملیات‌های امداد و نجات در حوادث جاده‌ای افزود: در جاده‌ها تقریباً قاعده قانونی این است که هر ۴۰ کیلومتر یک پایگاه امداد و نجات مستقر باشد، حدود ۴۰ هزار کیلومتر جاده اصلی در کشور داریم که بالغ بر ۶۳۰ پایگاه امدادی داریم که تقریباً در تمام محورهای اصلی پایگاه‌های هلال‌ احمر رعایت استانداردهای جهانی شده است و حداقل زمان ۱۵ دقیقه و یا پایین‌تر ما به صحنه عملیات خواهیم رسید.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اظهار کرد: برای گستره کل کشور این موضوع دارد کار می‌شود. رئیس جمهور شهید آیت‌الله رئیسی با جدیت وارد شد و توانایی‌های خیلی زیادی را به دستگاه‌های اجرایی تزریق کردند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.