عامل اقبال مردم به صندوق‌های رأی از دید عاملی

حجت‌الاسلام سعیدرضا عاملی خواستار رعایت جنبه اخلاق الهی و اسلامی در رقابتهای انتخاباتی شد و گفت: رعایت الگوی صحنه خدمت نه رقابت تبلیغاتی در انتخابات، مردم را به صحنه می‌کشاند و حس عضویت ملی و احساس افتخار ملی را در آنها تقویت می‌کند.

به گزارش شهروند آنلاین،حجت‌الاسلام سعیدرضا عاملی استاد دانشگاه تهران در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به ضرورت رعایت اخلاق‌مداری نامزدها و هواداران آنها در عرصه رقابت‌های انتخاباتی و اثر آن در ترغیب مشارکت اجتماعی خواستار تغییر الگوی رقابت‌های انتخابی در کشورمان شد و گفت: ما باید الگوی انتخاباتی خود را عوض کنیم، فرمایشی که حضرت آقا در سالگرد رحلت امام راحل مبنی بر اینکه انتخابات در ایران مثل کشورهای غربی جنبه رقابتی ندارد، دقیق بود.

او افزود: در ایام انتخابات در غرب چون جنبه رقابتی دارد شاهد انواع و اقسام مسائل خارج از اخلاق هستیم؛ مجلات زرد کاستی‌های نامزدها را برجسته می‌کنند، تهمت و افترا می‌زنند تا رقیب را از میدان خارج کنند، اما در ایران انتخابات، عرصه خدمت و پذیرش مسئولیت اجتماعی است و برای همین مساله باید با آن اخلاقمند و بدون تخریب مواجه شد.

این استاد دانشگاه خواستار رعایت جنبه اخلاق الهی و اسلامی در رقابتهای انتخاباتی شد و گفت: رعایت الگوی صحنه خدمت نه رقابت تبلیغاتی در انتخابات مردم را به صحنه می‌کشاند و حس عضویت ملی و احساس افتخار ملی را در آنها تقویت می‌کند.

او اضافه کرد: حرکت در مسیر چنین روندی باعث ایجاد احساس عضویت اجتماعی در مردم می‌شود و آنها را انگیزه‌مند وارد عرصه انتخابات می‌کند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.