پابند الکترونیک برای دو بار سرقت

راه کاهش بیشتر سرقت‌ها از دید فرمانده انتظامی تهران بزرگ

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: پیشنهاد ما این است که پابند الکترونیک برای سارقانی که ۲ بار سابقه سرقت دارند، نصب شود تا شاهد کاهش بیشتر سرقت در پایتخت باشیم.

به گزارش شهروند آنلاین، سردار عباسعلی محمدیان؛ فرمانده انتظامی تهران بزرگ اظهار کرد: 229 نفر سارق و مالخر دستگیر شدند که این افراد در قالب 51 باند مجرمانه فعالیت می‌کردند.

او با بیان اینکه این افراد طی 72 ساعت شناسایی ودستگیر شدند،افزود: ارزش ریالی اموال مسروقه بیش از ده‌ها میلیارد تومان تخمین زده شده است.

سردار محمدیان ادامه داد: از دستگاه قضایی تشکر می‌کنم که طرح پابند الکترونیک را به اجرا گذاشته است چراکه تاثیر مثبتی در کاهش جرم داشته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: کنترل هوشمند و شناسایی مخفیگاه‌ها تاثیر خوبی در کاهش سرقت داشته است.

او گفت: به سارقان هشدار می‌دهم که مبارزه بی‌امان با مجرمین ادامه دارد و پلیس به صورت شبانه‌روز در حال تعقیب مجرمان است.

محمدیان افزود: اندکی از سارقانی (5 نفر) که دستگیر شدند پابند الکترونیک داشتند که این سارقان بلافاصله بعد از سرقت توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

او بیان کرد: پیشنهاد ما این است که پایند الکترونیک برای سارقانی که 2 بار سابقه سرقت دارند نصب شود تا شاهد کاهش بیشتر سرقت در پایتخت باشیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: برای برخی فروشندگان اجناس دست دوم شناسنامه تهیه شده است که ماموران پلیس به صورت نامحسوس مغازه‌های این افراد را بازرسی می‌کنند تا مشخص شود آیا اجناس دست دوم قانونی را به فروش می‌رسانند یا اجناسشان سرقتی است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.