وحشت در سرزمین‌های اشغالی

اعتراف رسانه رژیم صهیونیستی:ترور فرماندهان، قدرت حزب‌الله را کاهش نمی‌دهد

یک رسانه رژیم صهیونیستی با اشاره به شهادت یکی از فرماندهان مقاومت اسلامی لبنان، به توان نظامی حزب‌الله اذعان کرد و نوشت که این عملیات ترور نتوانست و نمی‌تواند از قدرت و سرعت حزب‌الله بکاهد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از رسانه صهیونیستی «Jewish news syndicate»، عملیات‌های ترور برای برخورد راهبردی با تهدید شدیدی که حزب‌الله و زرادخانه آن برای رژیم اسرائیل ایجاد می‌کند، کافی نیست.

این منبع صهیونیستی افزود: ضربات اسرائیل ممکن است به طور موقت در توانایی‌ها و فرماندهی حزب‌الله اخلال ایجاد کند، ولی به تضعیف اساسی توان نظامی آن منجر نمی‌شود و موج متوالی حملات موشکی و پهپادی حزب‌الله به شمال(سرزمین‌های اشغالی) گویای این مطلب است.

رسانه یادشده ادامه داد: پاسخ حزب‌الله به ترور «طالب سامی عبدالله» از فرماندهان نظامی خود، با شلیک بیش از ۳۰۰ موشک و پهپاد در طول ۴۸ ساعت و هدف قراردادن شرکت «بلاسان» که تولیدکننده قطعات نفربرهای زرهی است، نشان‌دهنده توانایی بسیج و اجرای دقیق، سریع و گسترده حملات است و اینکه توانایی مقاومت لبنان به یک فرمانده متکی نیست.

طالب سامی عبدالله ملقب به «حاج ابوطالب» از فرماندهان حزب‌الله لبنان روز (سه‌شنبه) در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به شهرک «جویا» در جنوب لبنان به شهادت رسید.

حزب‌الله لبنان در پاسخ به ترور این فرمانده، با ده‌ها موشک و راکت، پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد.

این رسانه رژیم صهیونیستی اضافه کرد: این پاسخ حزب‌الله نشان داد که عملیات ترور، نتوانست و نمی‌تواند از قدرت و سرعت عملیات آن بکاهد، به معنای دیگر، حمله گسترده روز چهارشنبه گذشته در پاسخ به ترور طالب سامی عبدالله نشان می‌دهد که تهدید اساسی حزب‌الله برای اسرائیل در افراد و فرماندهان آن نهفته نیست، بلکه این قدرت در مجموعه‌ای گسترده از توان نظامی آن نهفته است که در سراسر لبنان حتی در بیروت و دره «بقاع» مستقر شده است.

این منبع نوشت: به کارگیری موشک‌های ضد زره «الماس» توسط حزب‌الله برای هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی اسرائیل در شمال و استفاده از سلاح‌های نقطه‌زن و تلاش برای انهدام سامانه‌های گنبد آهنین ثابت می‌کند که حزب‌الله به صورت نگران کننده‌ای از درگیری کنونی برای شبیه‌سازی و آموزش نیز بهره می‌برد.

به نوشته این رسانه، زیرساخت‌های نظامی و نیروی انسانی حزب‌الله، دو تهدید بزرگ برای اسرائیل به شمار می‌رود، بطوری که بخش نظامی حزب‌الله به یک ارتش گسترده، سازماندهی و پذیرفته شده در داخل لبنان تبدیل شده است.

بر اساس این گزارش، در زرادخانه حزب‌الله بیش از ۲۰۰ هزار پرتابه شامل ده‌ها هزار موشک و راکت و ۱۴۰ هزار خمپاره و موشک نقطه‌زن و هدایت‌شونده و هواپیماهای بدون سرنشین وجود دارد که به حزب‌الله اجازه یک جنگ طولانی‌مدت و وارد کردن ضربات دقیق به اهداف اسرائیلی را می‌دهد.

این منبع صهیونیستی با بیان اینکه افزایش به کارگیری هواپیماهای بدون سرنشین در چند روز گذشته، نشانه‌های دیگر از تهدید مداوم حزب‌الله برای اسرائیل است، نوشت: حزب‌الله با وجود ۵۰ هزار عضو فعال و همین میزان عضو ذخیره، دارای یک نیروی انسانی گسترده است که به آن اجازه می‌دهد که بدون هیچ تاثیر منفی از موضوع ترور نیروها و فرماندهان خود عبور کند.

به گزارش این رسانه، ساختار حزب‌الله و توانایی بسیج نیروها، تامین نیروی حزب‌الله و جبران خسارت‌های انسانی آن را تضمین می‌کند و حتی از تاثیرات منفی از دست دادن نیروهای بلندپایه آن نیز می‌کاهد.

به گزارش ایرنا، حزب‌الله لبنان و دیگر گروه‌های مقاومت در یمن، سوریه و عراق در حمایت از مقاومت فلسطین، از همان روزهای ابتدایی عملیات طوفان الاقصی، رژیم صهیونیستی را درگیر جبهه‌های مختلف جنگ کردند.

با وجود حمایت حداکثری آمریکا و دیگر متحدان رژیم صهیونیستی، این رژیم بعد از دویست‌ و پنجاه‌ و دو روز جنایت علیه مردم فلسطین در نوار غزه، به هیچ کدام از اهداف راهبردی خود دست نیافته است.

بر اساس گفته‌های کارشناسان نظامی رژیم صهیونیستی، حزب‌الله لبنان به تنهایی، نیمی از توان ارتش این رژیم را در جبهه شمال درگیر کرد و مانع از حضور قدرتمندانه ارتش اشغالگر در جبهه جنوب شد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.