تاکید باقری در کمک به افغانستان برای گذر از چالش‌ها

سرپرست وزارت امور خارجه ایران در گفت‌وگو با سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان بر آمادگی ایران برای همکاری با افغانستان در زمینه‌های مختلف و تداوم کمک به مردم افغانستان تاکید کرد.

به گزارش شهروند آنلاین از وزارت امور خارجه، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه شامگاه یکشنبه در تماسی تلفنی امیر خان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان درباره همکاری‌های دوجانبه و آخرین وضعیت جنگ غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در این باریکه گفت‌وگو کرد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی با تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران در کمک به افغانستان برای گذر از چالش‌ها و پیشرفت هر چه بیشتر این کشور، بر آمادگی ایران برای همکاری با افغانستان در زمینه‌های مختلف و تداوم کمک به مردم افغانستان تاکید کرد.

باقری همچنین با اشاره به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و ابتکار حقوقی آفریقای جنوبی در شکایت از این رژیم نزد دادگاه لاهه و اقدام شماری از کشور‌های جهان از جمله کشور‌های آمریکای لاتین در قطع رابطه دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی، بر ضرورت اقدام مشترک کشور‌های اسلامی در فشار بر این رژیم برای توقف جنایاتش علیه فلسطینیان به ویژه در قالب سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان نیز در این تماس تلفنی با تبریک متقابل عید سعید قربان، به روابط خوب میان ایران و افغانستان اشاره و ابراز امیدواری کرد همکاری‌های دوجانبه بین تهران و کابل در زمینه‌های مختلف بیش از پیش گسترش یابد./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.