واگن‌های جدید متروی تهران چه وقت روی ریل می‌افتند؟

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران گفت: در قرارداد منعقد شده بین ایران و چین، یک هزار واگن متعلق به شبکه متروی تهران است که امیدواریم بخشی از آن تا دهه فجر وارد کشور شود.

به گزارش شهروند آنلاین، لطف‌الله فروزنده روز دوشنبه در یک گفت‌وگوی خبری اظهار کرد: قرارداد تامین واگن برای شبکه خطوط مترو تهران از سال ۱۳۹۵ منعقد شد ولی به دلایلی اجرایی نشده بود.

او افزود: با حمایت و پشتیبانی دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور شهید، توانستیم از طریق فایناس ۲ هزار واگن قطار مترو برای شهرهای کشور از کشور چین خریداری کنیم.

فروزنده ابراز امیدواری کرد که بخشی از این قطارها تا دهه فجر امسال به تدریج وارد کشور شده و به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت اضافه شوند.

به گفته او، با اضافه شدن تدریجی این یک هزار واگن به یک هزار واگن فعلی تحولی بزرگ در حوزه حمل و نقل عمومی پایتخت بویژه در بخش مترو اتفاق می‌افتد.

پیش از این معاون مالی و اقتصاد شهری شهردار تهران گفته بود: یکی از موضوعات مورد بررسی در جریان سفر شهردار تهران به چین، موضوع فاینانس واگن‌های مترو است که از سال ۱۳۹۵ با اینکه این مساله مصوب شده بود، اما پیگیری نشده بود.

فروزنده افزود: ۵۰ درصد ساخت بوژی‌های این قطارها که بسیار هم مهم است، اتفاق افتاده و امیدواریم در دهه فجر بخشی از یک هزار قطاری که متعلق به تهران است، وارد کشور شود.

به گزارش ایرنا، در سال ۱۳۹۶ مناقصه بین‌المللی ساخت واگن‌های شبکه مترو برگزار شد که در نهایت شرکت واگن‌سازی و شرکای چینی آن به عنوان برندگان این مناقصه که موضوع آن ساخت ۶۳۰ واگن آلومینیومی بود، معرفی شدند اما چند سال طول کشید که قرارداد ابلاغ شود و پس از آن نیز فرآیند تولید طولانی شد.

محسن هاشمی رئیس سابق شورای شهر تهران تحریم‌ها را علت کامل نشدن فرآیند خرید ۶۳۰ واگن از چین عنوان کرده و گفته بود آخرین خرید بین‌المللی ما، ٦٣٠ دستگاه واگن به صورت فاینانس از چین بود که به دلیل تحریم‌ها، فرآیند آن کامل نشد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.