طواف سالمندان کهریزک کرج به دور کعبه دل

آسایشگاه کهریزک کرج در روز عید سعید قربان، صحنه‌ای معنوی آفرید؛ پدران و مادران سالمندی که در پس مشکلات نتوانستد شوق دیدار سرزمین وحی را از نزدیک درک کنند اما با پوشیدن لباس احرام و چرخش پروانه‌وار دور “نماد کعبه”، دلهای خویش را به آستان حق پیوند زدند.

به گزارش شهروند آنلاین،۸۰۰ سالمند از نخستین ساعات صبح روز دوشنبه با پوشیدن لباس احرام در محوطه آسایشگاه کهریزک کرج خود را برای طواف دور نماد کعبه آماده کردند و برای انجام اعمال معنوی سراز پا نمی‌شناختند.

این سالمندان که به دلایل مختلف مهمان آسایشگاه کهریزک شده‌اند از همان ساعات اولیه صبح با زمزمه دعا و نیایش عید بزرگ سعید قربان،عید بندگی را جشن گرفتند.

طنین “لبیک لا شریک لک لبیک” با فریادهای این دل‌های خسته، شور و شوق خاصی را در محوطه کهریزک ایجاد کرد.

زنان و مردان سالمندی که کوله‌باری از تجربه بردوش کشیده‌اند، اینک پس از سال‌ها تجربه فراز و نشیب‌های زندگی به این نتیجه رسیده‌اند که هیچکس و هیچ چیز پرکننده جای خالق هستی نیست؛ آنان با دیدگانی اشک‌بار ضمن طلب مغفرت از خالق هستی برای هدایت تمام انسان‌ها همراه با خوشبختی دست به دعا برداشتند.

چرخش پروانه‌وار این سالمندان دور کعبه نمادین آرامشی خاص در وجود این پدران ومادران سالمند به وجود آورد و شور و نشاط معنوی به آنان بخشید.

مدیر آسایشگاه کهریزک کرج به ایرنا گفت: امسال علاوه بر برنامه هر ساله اجرای طواف نمادین خانه خدا توسط توانخواهان،غرفه‌های متعددی از جمله فروش صنایع دستی توانخواهان، دف‌نوازی ویژه روز عید، اجرای مسابقه با همراهی اقشار مختلف مردم و هنرمندان عرصه سینما، تئاتر، مسئولان کهریزک، اصحاب رسانه، سالمندان، معلولان و کودکان اتیسم در آسایشگاه خیریه کهریزک دایر شده است.

“افشین وجدانی” اضافه کرد: سالیان متمادی است مردم متدین و خیرخواه استان البرز ، مسیر کهریزک را به نیکی یافته‌اند و با حضور در آسایشگاه سالمندان، به عنوان پایگاهی مردمی و مورد اعتماد، نذورات و قربانی‌هایشان را به مددجویان اهدا می‌کنند.

او گفت: از مردم متدین و نوع‌دوست و همچنین نیکوکاران و خیرین انتظار می‌رود با هر توان مالی چون گذشته یاری‌رسان خانواده بزرگ کهریزک باشند، چرا که بر این باوریم، اقدامات ارزنده و ارزشمند خیرین و نیکوکاران، کارکنان کهریزک را ادامه مسیر مالامال از عشق و ایثار مصمم و دلگرم می‌کند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.