نعل وارونه آمریکا!

حماس: صهیونیست‌ها گرفتار بن‌بست راهبردی شده‌اند

یکی از مسئولان جنبش حماس با اشاره به بحران عمیقی که رژیم اشغالگر در نتیجه قدرت و استواری مقاومت، گرفتار آن شده است تأکید کرد: ما هرگز از خواسته‌های خود در مسیر تحقق آرمان مردم فلسطین دست نمی‌کشیم.

به گزارش شهروند آنلاین، در حالی که مانورهای فریبکارانه آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره توافق آتش‌بس در نوار غزه به نتیجه نرسیده است، «احمد عبدالهادی» نماینده جنبش حماس در لبنان طی سخنانی اعلام کرد: رژیم اشغالگر صهیونیستی، در نتیجه استواری مقاومت فلسطین و محور مقاومت، دچار بحران عمیقی شده است.

عبدالهادی در گفت‌وگو با المیادین اظهار داشت: انحلال کابینه جنگ رژیم صهیونیستی به ‌معنای آن است که این رژیم از ابتدای عملیات طوفان الاقصی به‌ دلیل ضرباتی که مقاومت به آن وارد کرده است، از فروپاشی رنج می‌برد.

این مسئول حماس با اشاره به دستاوردهایی که مقاومت در نبرد با دشمن صهیونیستی کسب کرده است، گفت: با تدبیر مقاومت در روند سیاسی و درایتی که رهبران سیاسی مقاومت از خود نشان داده‌اند، سطح حرفه‌ای‌گری در عملیات‌های مقاومت نیز افزایش یافته است و رژیم اشغالگر در بن‌بستی راهبردی به‌سر می‌برد و گزینه‌هایی برای خروج از آن ندارد.

او درباره مذاکرات مربوط به آتش‌بس در غزه گفت: مقاومت پاسخ خود را به پیشنهاد آتش‌بس ارائه داده است و دولت آمریکا اگر به ‌دنبال پایان جنگ است باید رژیم اشغالگر را به این منظور تحت فشار قرار دهد.

احمد عبدالهادی ابراز داشت: دولت آمریکا از طریق مذاکرات نمی‌خواهد امتیازی به مقاومت بدهد، اما ما مجدداً تأکید می‌کنیم که مقاومت هرگز از خواسته‌های خود که حافظ دستاورد طوفان الاقصی است، عقب‌نشینی نخواهد کرد.

نماینده حماس در لبنان تصریح کرد: پیشنهاداتی که در چهارچوب توافق آتش‌بس به مقاومت ارائه شده، حاوی تله‌هایی است که مانع از تحقق خواسته‌های ملت فلسطین می‌شود.

احمد عبدالهادی در ادامه از نقش مقاومت اسلامی لبنان به‌عنوان یک جبهه حمایتی کنار مردم و مقاومت غزه قدردانی کرد و گفت: حزب‌الله نقش خود را در حمایت از غزه به‌خوبی ایفا کرد و به یک بازدارندگی استراتژیک بسیار مهم در سطح نظامی دست یافت که نتیجه آن آوارگی شهرک‌نشینان از شمال فلسطین اشغالی و ضربات شدید به سیستم‌های جاسوسی رژیم اشغالگر بود.

این مسئول حماس تأکید کرد: روشن است که توقف جنگ در جبهه لبنان، بعد از توقف کامل جنگ در غزه ممکن می‌شود و «آموس هوکشتاین» فرستاده آمریکا اکنون کاملاً به این نتیجه رسیده است.

در حالی که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها همچنان در حال مانور دادن روی پیشنهاد آتش‌بس در غزه‌اند و اسرائیل تلاش دارد همانند دورهای گذشته مذاکرات، در مسیر رسیدن به هرگونه توافق برای آتش‌بس مانع‌تراشی کند و با همکاری آمریکا، مسئولیت ادامه جنگ را به گردن حماس بیندازد، جنبش حماس ادعاهای آمریکا و شخص «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه این کشور مبنی بر مانع‌تراشی حماس در مسیر توافق را رد کرد.

حماس تأکید کرد: ادعای کذب «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در خصوص موافقت رژیم صهیونیستی با آتش‌بس، به ‌منزله همراهی واشنگتن با جنایات رژیم اشغالگر و یک پوشش و حمایت سیاسی برای این رژیم است. آمریکا همواره تلاش کرده است رژیم اشغالگر صهیونیستی را تبرئه کند؛ دست‌های خود را که آغشته به خون کودکان، زنان و سالمندان بی‌گناه فلسطینی است، بشوید و جنبش حماس را مسئول بداند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.