امداد هلال احمر در حریق شبانه

جزئیات آتش‌سوزی در بیمارستان قائم رشت

بامداد امروز، سه‌شنبه، بیمارستان قائم رشت دچار حریق شد که با حضور نیروهای آتش‌نشانی، هلال احمر و غیره، همه بیماران از این بیمارستان خارج شدند و حریق به‌ صورت کامل اطفا شد.

به گزارش شهروند آنلاین، بامداد امروز سه‌شنبه بیمارستان خصوصی قائم رشت دچار حریق شد که نیروی‌های آتش‌نشانی و هلال احمر با حضور در محل وقوع حریق اقدام به اطفاء حریق و خارج کردن بیماران و پرسنل کردند.

حضور استاندار گیلان در محل آتش‌سوزی

استاندار گیلان ضمن بازدید میدانی از محل حادثه آتش‌سوزی رشت و دستور ویژه بر انجام خدمات به‌موقع به حادثه‌دیدگان، با اشاره به اینکه تمامی بیماران بیمارستان قائم(عج) به مراکز درمانی دیگر منتقل شدند گفت: ابعاد مختلف حریق بیمارستان قائم(عج) رشت در حال بررسی است.

اسدلله عباسی صبح امروز ‌در حاشیه بازدید میدانی خود از محل وقوع حریق در بیمارستان قائم(عج) رشت و در جمع خبرنگاران با ابراز تأسف از حادثه رخ‌داده، با بیان اینکه تمامی بیماران بیمارستان قائم(عج) به مراکز درمانی دیگر منتقل شدند، اظهار کرد: به‌ محض وقوع این حادثه، تمامی نیروهای امدادی، آتش‌نشانی و هلال احمر با چندین اکیپ به محل حادثه آمده به اطفای حریق کمک کردند.

او با اشاره به تعداد بیماران بستری در بیمارستان قائم(عج) رشت گفت: در زمان وقوع آتش‌سوزی 142 بیمار در بیمارستان بستری بودند که 109 بیمار در بخش‌ عادی و 33 بیمار در بخش‌های ویژه بستری بودند.

استاندار گیلان با بیان اینکه وضعیت بیماران منتقل‌شده به مراکز درمانی دیگر در حال بررسی است، تصریح کرد: جزییات دقیق حادثه و حادثه‌دیدگان، بعد از بررسی‌های صورت‌گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام خواهد شد لذا از مردم درخواست دارم به شایعات توجه نکنند، زیرا با دستورات صادرشده ابعاد مختلف حریق بیمارستان قائم(عج) رشت در حال بررسی است.

استاندار گیلان همچنین با حضور در بیمارستان‌های پورسینا، حشمت و رازی رشت ضمن عیادت از تعدادی بیماران منتقل‌شده از بیمارستان قائم(عج) به این مراکز درمانی، در جریان چگونگی ارائه خدمات به آنان قرار گرفت.

8 بیمار بیمارستان قائم رشت فوت شدند

محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز در جمع خبرنگاران در محل وقوع حریق بیمارستان خصوصی قائم رشت با بیان اینکه این بیمارستان دارای 250 تختخواب بود، اظهار کرد: از همان دقایق وقوع حریق، اقدامات لازم برای خارج کردن و انتقال بیماران بستری‌شده به دیگر بیمارستان‌های رشت انجام شد.

او با بیان اینکه عملیات انتقال بیماران همزمان با اطفاء حریق توسط نیروهای آتش‌نشانی و هلال احمر انجام شد، گفت: در زمان وقوع آتش‌سوزی 142 بیمار در بیمارستان بستری بودند که 109 بیمار در بخش عادی و 33 بیمار در بخش‌های ویژه بستری بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تمامی بیماران از محل بیمارستان به دیگر بیمارستان‌های هماهنگ‌شده منتقل شده‌اند، افزود: متأسفانه هشت تن از بیماران جان خود را از دست دادند که علت فوت توسط پزشکی قانونی در دست بررسی است.

آشوبی راجع به بیمارانی که به دیگر بیمارستان‌ها منتقل شده بودند، گفت: 28 نفر به بیمارستان پورسینا، 44 نفر به رازی رشت، هفت نفر به بیمارستان ولایت، 18 نفر به بیمارستان حشمت، دو نفر به بیمارستان الزهرا، یک نفر به بیمارستان پیروز لاهیجان، 10 نفر به بیمارستان پارس، یک نفر به آریا و سه نفر به صومعه‌سرا منتقل شدند.

اعزام 26 تیم امدادی به عملیات آتش‌سوزی بیمارستان قائم رشت

هادی سلیمی، مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر گیلان، گفت: امروز ساعت 2 صبح، گزارش حریق و آتش‌سوزی در استان گیلان، رشت، حریق بیمارستان قائم(عج) سراوان، به‌منظور پشتیبانی از تخلیه اضطراری بیماران و پرسنل بیمارستان، به مرکز هماهنگی و پشتیبانی استان، اعلام شد.

او ادامه داد: تیم‌های عملیاتی از ٨ شهرستان استان گیلان به محل حادثه اعزام شدند.

سلیمی افزود: ٢٦ تیم عملیاتی به ‌استعداد ٧٥ امدادگر به‌همراه ٢٦ دستگاه خودرو (١١ آمبولانس ـ ٣ ست نجات ـ ١٢خودروی کمک‌دار) به محل حادثه اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر گیلان، گفت: ١٦ نفر (توسط عوامل هلال احمر) به مراکز درمانی منتقل شدند.

دستور ویژه استاندار گیلان بر انجام خدمات به‌موقع به حادثه‌دیدگان

اسدالله عباسی استاندار گیلان  در پی وقوع حریق در بیمارستان قائم(عج) رشت در محل حادثه آتش‌سوزی حاضر شد و در جریان موضوع قرار گرفت و پیگیر وضعیت حادثه‌دیدگان و مجروحان این آتش‌سوزی شد.

استاندار گیلان به ‌محض حضور در محل حادثه در جریان آخرین اقدامات اطفای حریق و چگونگی انتقال بیماران به مراکز درمانی قرار گرفت و در همین راستا به رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز دستوراتی را صادر کرد.

همچنین با دستور دکتر عباسی، بررسی ابعاد مختلف این حادثه و علت وقوع حریق در بیمارستان قائم(عج) رشت در دستور کار نهادهای امدادی و آتش‌نشانی قرار گرفت.

استاندار گیلان همچنین با حضور در بیمارستان‌های پورسینا، حشمت و رازی رشت ضمن عیادت از تعدادی بیماران منتقل‌شده از بیمارستان قائم(عج) به این مراکز درمانی، در جریان چگونگی ارائه خدمات به آنان قرار گرفت.

آتش از طبقه زیرزمین آغاز شد

شهرام مؤمنی رئیس سازمان آتش‌نشانی رشت با ابراز اینکه آتش‌سوزی بیمارستان قائم رشت ساعت 1:13 به آتش‌نشانی اعلام شد، اظهار کرد:  بیش از 120 آتش‌نشان شیفت و فراخوان‌شده به‌ وسیله 36 خودروی اطفایی، آب‌رسان، نردبان و پشتیبان دستگاه تنفسی به محل آتش‌سوزی واقع در بلوار شهید افتخاری اعزام شدند.

او با بیان اینکه آتش از طبقه زیرزمین آغاز شد، افزود: تیم‌های نجات در تمامی طبقات نسبت به تخلیه دود و خروج اضطراری بیماران از تمامی بخش‌ها اقدام کردند که در مجموع 142 بیمار انتقال یافتند که 110 بیمار توسط عوامل اورژانس و هلال احمر به بیمارستان‌های سطح شهر رشت منتقل شدند و 32 تن از بیماران سرپایی تحویل خانواده‌هایشان شدند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی رشت با اشاره به بررسی علت آتش‌سوزی این بیمارستان بیان کرد: میان بیماران انتقال‌یافته، بیماران بدحالی از بزرگسال تا نوزاد از بخش‌های ویژه همچون آی‌سی‌یو و سی‌سی‌یو بودند که در زمان خروج همه در سلامت بودند و پیگیر وضعیت فعلی‌شان هستیم.

به ‌گفته مؤمنی، آتش‌نشانانی از شهرهای لاهیجان، فومن، صومعه‌سرا، سنگر، منطقه آزاد انزلی، انزلی و غیره در این عملیات حضور داشتند.

محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با بیان اینکه این بیمارستان 250 تخت فعال داشت، اظهار کرد: در زمان وقوع آتش‌سوزی 142 بیمار در بیمارستان بستری بودند که 109 بیمار در بخش عادی و 33 بیمار در بخش‌های ویژه بستری بودند.

او با بیان اینکه تمامی بیماران از محل بیمارستان حریق نجات یافته و یا به‌صورت سرپایی ترخیص و در صورت نیاز به ادامه درمان به بیمارستان‌های سطح رشت منتقل شده‌اند، گفت:  بیمارستان‌های رشت میزبان بیماران اعزامی هستند و کار درمان آنها در همان بیمارستان انجام می‌شود.

هادی سلیمی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان نیز با بیان اینکه با دریافت خبر حریق بلافصله 11 دستگاه آمبولانس به‌همراه سه دستگاه ست نجات با 26 تیم عملیاتی سه‌نفره برای امدادرسانی به محل اعزام شدند، اظهار کرد: خوشبختانه هیچ بیمار این بیمارستان به ‌دلیل حریق فوت نکرده است و همه بیماران به بیمارستان‌های دیگر رشت منتقل شده‌اند.

اسدالله عباسی استاندار گیلان نیز صبح امروز با حضور در محل وقوع حریق با بیان اینکه وضعیت بیماران منتقل‌شده به مراکز درمانی دیگر در حال بررسی است، اظهار کرد: در جزییات دقیق حادثه بعد از بررسی‌های صورت‌گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام خواهد شد لذا از مردم درخواست دارم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند، زیرا با دستورات صادرشده ابعاد مختلف حریق بیمارستان قائم(عج) رشت در حال بررسی است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.