ارزیابی وضعیت حجاج از سوی رئیس جمعیت هلال احمر

ارائه خدمات درمانی به بیش از ۱۱ هزار حاجی ایرانی در عربستان

رئیس جمعیت هلال‌ احمر از ارائه خدمات درمانی به بیش از ۱۱ هزار نفر از حجاج کشورمان در عربستان خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال ‌احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌ احمر با اشاره به این که کلینیک‌های تخصصی جمعیت هلال احمر آماده ارائه خدمات به حجاج‌اند گفت: در مکاتب پزشکی و کلینیک‌های تخصصی جمعیت، کادر درمان به بیش از ۱۱ هزار نفر از حجاج ارائه خدمت کردند.

او ادامه داد: کادر درمان و تیم‌های واکنش سریع، همراه با حجاج ایرانی، برای انجام اعمال خود و کمک به حجاج، برای رمی جمرات می‌روند و آماده ارائه خدمات به آنها هستند.

او افزود: تاکنون ۱۱ زائر ایرانی جان خود را از دست داده‌اند و ۲۶ زائر بستری در بیمارستان‌های عربستان داریم اما به طور کلی، وضعیت سلامت زائران ایرانی در حج، خوب و مناسب است.

کولیوند با بیان این که جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی، هماهنگی و برنامه ریزی‌های خوب و دقیقی با وزیر بهداشت و درمان و هلال‌احمر عربستان داشته است، افزود: با این برنامه‌ریزی‌ها یک دستگاه هلی‎کوپتر برای انتقال حجاج ایرانی که نیاز به دریافت خدمات درمانی بیشتر دارند، در صحرای عرفات به ایران اختصاص یافت که خوشبختانه مورد استفاده قرار نگرفت.

او ادامه داد: درمجموع همراهی هلال‌ احمرعربستان و وزارت بهداشت و درمان این کشور با هلال احمر ایران، خوب و دقیق است و با پشتیبانی آنها و حمایت کادر درمان جمعیت، همه حجاج ایرانی در شرایط خوبی قرار دارند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.