آزارِ «بی‌آزار» در فرانسه

پیگیری‌ها برای آزادی هرچه زودتر "بشیر بی‌آزار" ادامه دارد

دبیر ستاد حقوق بشر ایران از پیگیری‌ها برای آزادی هرچه زودتر بشیر بی‌آزار خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین،‌ کاظم غریب‌آبادی؛ معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر ایران در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: تصمیم غیرقانونی و مغایر حقوق بشر دادگاه فرانسه، اخراج بشیر بی‌آزار ظرف 28 روز است.

او افزود: با توجه به تهیه بلیت برگشت و عدم منع قانونی خروج، چرا فرانسه همچنان به بازداشت خودسرانه این تبعه ایرانی ادامه می‌دهد؟ قویاً این رویه را محکوم می‌کنیم. پیگیری‌ها برای آزادی هرچه زودتر ایشان ادامه دارد.

“بشیر بی‌آزار” به‌ دلیل اعتراض به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین توسط پلیس فرانسه احضار و دستگیر شده است.

کاظم غریب‌آبادی؛ معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر پیش از این با انتشار پیامی در فضای مجازی در خصوص آخرین وضعیت “بشیر بی‌آزار” نوشت: “دادگاه فرانسه به جای اجرای عدالت، می‌خواهد بشیر بی‌آزار را برخلاف ژست حقوق بشری خود و با سلب حق آزادی بیان و ابراز عقیده او دیپورت کند و فعلاً او را در بازداشت نگه داشته است. تلاش‌ها برای آزادی فوری و پیگیری حقوق این شهروند ایرانی ادامه دارد.”

غریب‌آبادی پیش از این هم به بازداشت این تبعه ایرانی که به‌ دلیل حمایت از مردم مظلوم فلسطین در فرانسه از سوی پلیس این کشور دستگیر شده واکنش نشان داده و با انتشار پستی در فضای مجازی نوشته بود: “بازداشت یک تبعه ایرانی، توسط پلیس فرانسه به علت دفاع از مردم مظلوم فلسطین، رسوایی دیگری برای فرانسه در حوزه حقوق بشر است.این تبعه ایرانی باید هرچه سریع‌تر آزاد شود.”

چرا پلیس فرانسه “بشیر بی‌آزار” را بازداشت کرد؟

“بشیر بی‌آزار” مدیر سابق دفتر موسیقی و سرود سازمان صداوسیما در فرانسه به سر می‌برد که به‌ دلیل اعتراض به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین توسط پلیس فرانسه احضار و دستگیر شده است.

“بشیر بی‌آزار” در آخرین پست خود در فضای مجازی نوشته است: “هفته گذشته فرصتی پیش آمد تا در نشستی در سازمان ملل، درباره تحریم‌های ایران، جنایات اسرائیل و بی‌خاصیتی سازمان ملل صحبت کنم! و جالب اینکه هر سخنرانی بیشتر علیه اسرائیل حرف می‌زد، بیشتر توسط حضار تشویق می‌شد! صهیونیست‌ها، هیچ‌گاه تا این حد تنها، منفور، شکست خورده و ذلیل نبوده‌اند!”/تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.