هم مردم ناراضی،هم خودروساز ناراضی!

نیکزاد: آیین‌نامه خودروهای کارکرده ابلاغ شود/خواهان تحول اساسی در حوزه خودرو هستیم

نائب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه باید آیین‌نامه خودروهای کارکرده ابلاغ شود، گفت: انتظار داریم یک تحول اساسی در حوزه خودرو به نفع مردم صورت گیرد.

به گزارش شهروند آنلاین،علی نیکزاد در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی افزود: در خصوص واردات خودروهای کارکرده علی‌رغم پیگیری‌های متعدد نظارتی مجلس هنوز آیین‌نامه مرتبط با واردات این خودروها توسط دولت ابلاغ نشده است و دلیل آن نیز کمبود منابع ارزی اعلام می‌شود.

او با بیان این که ما انتظار داریم به این موضوع رسیدگی شود، اظهار داشت: لازم است ارتقای فناوری در بخش خودرو را شاهد باشیم و راهکار آن نیز اعتماد به شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی است. باید شرکت‌های دانش‌بنیان با شرکت‌های خودروسازی بزرگ کار کنند تا شاهد انتقال تکنولوژی به این حوزه باشیم.

او ادامه داد: اصلاح سازوکار قیمت‌گذاری خودرو از دیگر مواردی است که باید به آن توجه شود،اکنون هم خودروساز ناراضی است و هم مردم ناراضی هستند، از سویی دیگر اجرای تعهد خودروسازان است، آنان باید به تعهدات خود پایبند بوده و سر موعد خودروها را تحویل دهند.

نیکزاد افزود: اولویت داشتن خودروهای برقی و هیبریدی موضوعی است که باید وزارت صمت با کمیسیون صنایع بررسی کنند و در این موضوع و هم‌افزایی داشته باشند.

او در ادامه تاکید کرد: موضوع اسقاط خودرو از دیگر مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد. نمی‌شود ما اسقاط خودرو نداشته باشیم و روز به روز به تعداد خودروها اضافه شود. آنگاه بحث آلایندگی هوا و ناترازی بنزین چگونه حل خواهد شد؟/ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.