خانه‌های هلال؛ ردیابی تخصصی در حوادث را مردم‌محور می‌کنند

دبیرکل جمعیت هلال احمر در دیدار با مدیرعامل انجمن امور سگ ایران، از کلید خوردن ردیابی تخصصی در عملیات‌های جست‌وجو با مشارکت این انجمن و خانه‌های هلال در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ دبیرکل جمعیت هلال احمر در دیدار با مدیرعامل انجمن امور سگ ایران، از کلید خوردن ردیابی تخصصی در عملیات‌های جست‌وجو با مشارکت این انجمن و خانه‌های هلال در سراسر کشور خبر داد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن امور سگ ایران و اعضای خانه هلال تخصصی سگ‌های امدادیار که از اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر نیز هستند با حضور در دفتر دبیرکل جمعیت هلال احمر، رایزنی‌های لازم برای افزایش همکاری‌ها را انجام دادند.

در این دیدار که دکتر عباس احدپور مدیرکل توسعه خانه‌های هلال، دکتر حسن باقری مدیرکل عملیات و برنامه‌های بشردوستانه معاونت امور بین‌الملل، حضور داشتند در ابتدا دکتر احدپور توضیحات مختصری از چگونگی فعالیت خانه‌های هلال تخصصی داده و سپس رئیس هیات مدیره انجمن امور سگ ایران و موسس خانه هلال سگ‌های امدادیار گزارش فعالیت این خانه را ارائه کردند.

دبیرکل جمعیت هلال‌ احمر نیز با تاکید بر اینکه داوطلبان خدمت، سرمایه‌های اجتماعی هلال ‌احمر محسوب می‌شوند، افزود: توسعه خانه‌های هلال تخصصی در زمینه‌های مختلف، کار بزرگی است که ممکن است در حوادث و بلایای طبیعی که ایران همواره درگیر آنهاست موجب تسریع و کمک موثر و کارگشا در جهت نجات جان افراد حادثه دیده شود.

او افزود: هلال احمر در حوادث بواسطه وظایف ذاتی امدادی که دارد در سال‌های اخیر تشکیل تیم‌های آنست متشکل از مربیان خبره و سگ‌های آموزش‌دیده را کلید زد و به دنبال آن است تا این تیم‌ها را تقویت کند. ردیابی گمشدگان و پیدا کردن جسد در سیلاب و جنگل بسیار‌ دشوار‌ است و به همین علت برای بهره‌گیری از تجربیات انجمن امور سگ‌های ایران مشتاق هستیم.

دبیرکل هلال احمر خاطرنشان کرد: یک اقدام مشترک میان خانه‌های هلال و انجمن امور سگ در سراسر کشور انجام خواهد شد و در قالب نیروهای مردمی و فعالیت‌های اجتماع‌محور بر آن هستیم تا یک نهاد مردمی ذیل خانه‌های هلال احمر شکل گیرد و این مجموعه زیر نظر سازمان امداد و نجات  و هلال احمر استان‌ها فعالیت خواهد کرد.

سلیمانی ادامه داد: جلسات متعددی با متخصصین برگزار و مقرر شد در جلسه با تیم کارشناسی انجمن امور سگ‌های ایران یک اقدام اساسی شکل گیرد. این همکاری بازخوردهای بین‌المللی داشته و مسئولین امدادی برخی کشورها خواستار نظاره این توانمندی از نزدیک هستند‌.

او تصریح کرد: تلاش می‌شود تا در تمامی استان‌ها پایگاه‌های جست‌وجو ذیل خانه‌های هلال شکل گیرد تا در سریع‌ترین زمان ممکن به حوادث پاسخ داده شود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.