برنامه‌ تلویزیونی «بدون تعارف»

قالیباف: شایسته‌سالاری اساس تصمیم من خواهد بود

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: شایسته‌سالاری اساس تصمیم من خواهد بود.

به گزارش شهروندآنلاین، محمدباقر قالیباف، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که چه شد وارد عرصه انتخابات شدید، اظهار کرد: این حادثه تلخی که برای شهید رئیسی اتفاق افتاد، باعث شد که بنده احساس وظیفه کنم و وارد این عرصه شوم.

وی توضیح داد: بنده آشنایی حوزه اجرایی دارم و با توجه به برنامه هفتم توسعه که میثاق مشترک مجلس یازدهم و دولت سیزدهم بود، معتقدم که این کار نیازمند تجربه قوی است و احساس کردم که با تجربه و آشنایی که هم در قانون گذاری و هم اجرا دارم، به این عرصه بیایم و ان شاءالله کار را تمام کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که اگر بخواهید انتقادی به گذشته خود داشته باشید، آنچه بود، گفت: اگر خاطرتان باشم زمانی که بنده به مجلس یازدهم آمدم، تقریباً حدود ۲۰ ماه از دولت قبل مانده بود و یک نکته‌ای که آنجا اشاره کردم این بود که گفتم اگر من بیایم دولت را وادار به کار می‌کنم.

قالیباف ادامه داد: یکم زمان که گذشت احساس کردم این نکته که دولت را وادار به کار می‌کنم در عمل که رفتم دیدم نه، اینگونه اتفاق نمی‌افتد و واقعاً دیدیم که نه، این کار نمی‌شود. به تعبیری دیدید زمانی که ماشین‌ها اشکالی دارند، می‌گویند باتری به باتری کنید؛ اما زمانی که در جایی اساس و جوهره کار اشکالات دارد و یک مدیریت قوی و جدی نیست، کار پیش نمی‌رود، لذا این نقد را به خودم وارد می‌کنم که گفته بودم دولت را وادار به کار می‌کنم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در واکنش به این سوال که اگر پیروز انتخابات شوید فکر می‌کنید در شش ماه نخست کار خود چه گروه یا گروه‌هایی به کار شما انتقاد خواهند کرد، گفت: اگر صریح بخواهم بگویم، فکر می‌کنم در شش ماه اول ممکن است مورد نقد برخی از دوستان باشیم، چرا که اساس تصمیم بنده در کار ما و در موقع انتخاب افراد و به کارگیری آنان شایسته گزینی و شایسته سالاری است و بر این اساس ممکن است برخی افراد و گروه‌ها به بنده گله داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا درباره اموال و خانواده خود حاضرید به مردم توضیح دهید، گفت: این حق مردم است و شما می‌دانید که این قانون است.

قالیباف ادامه داد: البته بنده جزو مسئولانی بودم که درست لیست اموالی را که به قوه قضائیه دادم، همان لیست اموال را به مردم هم اعلام کردم که بعضاً این دستاویز برخی از جریان‌های سیاست باز و بعضی از افراد شد که نمی‌خواهم به این موضوع وارد شوم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: بنده هیچ گاه وارد حاشیه‌ها نمی‌شوم. مگر می‌شود قوه قضائیه این لیست اموال را بگیرد و بعد رسیدگی نکند و در هر دوره‌ای که عوض می‌شود، افزایش و کاهش اموال را قوه قضائیه باید بررسی کند./مهر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.