در امتداد توطئه؛اجرای جدید شهرک‌نشینان در اراضی فلسطینی

در پی شهادت یک جوان فلسطینی در کرانه باختری حماس برای انتفاضه فراخوان داد

در امتداد توطئه؛این موضوعی است که به عینه توسط شهرک‌نشینان صهیونیست در حال عملی شدن در نوار غزه است و بی‌راه نیست اگر فلسطینی‌ها بخواهند دست به انتفاضه بزنند.در این باره جنبش حماس فلسطین با هشدار درباره توطئه صهیونیست‌ها برای یهودی‌سازی اراضی فلسطین خواستار تشدید مقاومت و انتفاضه در کرانه باختری ضد شهرک‌نشینان نژادپرست و تروریستِ صهیونیست شد.

به گزارش شهروند آنلاین، در پی تداوم یورش‌های وحشیانه نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری همزمان با جنگ نسل‌کشی رژیم اشغالگر علیه نوار غزه، جنبش حماس فلسطین با صدور بیانیه‌ای تشدید حملات شهرک‌نشینان در کرانه باختری را محکوم کرد و تأکید کرد: این رفتار نژادپرستانه صهیونیستی با حمایت و دستور مقامات رژیم اشغالگر و با هدف یهودی‌سازی سرزمین فلسطین و آواره کردن مردم آن انجام می‌شود.

در بیانیه حماس به این منظور آمده است: تشدید حملات شهرک‌نشینان تروریستِ صهیونیست علیه مردم فلسطین در کرانه باختری اشغالی و اموال آنها، همزمان با عید سعید قربان یک رفتار نژادپرستانه صهیونیستی است که با دستور و حمایت کامل سران جنایتکار این رژیم انجام می‌شود.

حماس افزود: این رفتارهای جنایتکارانه و تروریستی در چهارچوب تشدید تحرکات اشغالگران برای یهودی‌سازی سرزمین ما و آواره کردن مردم فلسطین است. این حملات تروریستی که با تهاجمات روزانه ارتش اشغالگر به مناطق مختلف کرانه باختری همراه است، مستلزم فراخوان‌ها و اقدامات جدی بین‌المللی و جهانی برای توقف تروریسم شهرک‌نشینان صهیونیست در کرانه باختری است.

این جنبش در ادامه از همه مردم فلسطین و به‌ویژه جوانان آن در همه مناطق کرانه باختری خواست اقدام به انتفاضه کنند و مقابل تروریسم شهرک‌نشینان صهیونیست بایستند و با این دشمن متکبر که چیزی جز زبان زور نمی‌فهمد، مقابله کنند.

حماس همچنین خواستار تشدید مقاومت تا احیای حقوق کامل ملت فلسطین و در رأس آن برپایی کشور مستقل فلسطین به‌ پایتختی قدس شد.

شهادت یک جوان فلسطینی در کرانه باختری

کرانه باختری روز گذشته، سه‌شنبه، نیز همانند روزهای قبل فضای ملتهبی داشت و در ساعات شب یک جوان فلسطینی در جنوب بیت‌لحم به ‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید و شماری دیگر نیز در درگیری‌های جداگانه در سراسر کرانه باختری مجروح شدند.

یک منبع محلی در این زمینه اعلام کرد که یک جوان فلسطینی در ورودی غربی شهرک بیت‌فجار مورد اصابت گلوله نیروهای اشغالگر قرار گرفت و نظامیان صهیونیست اجازه رسیدن خدمه آمبولانس به او را ندادند، در نتیجه این جوان فلسطینی به ‌نام «بلال عادل عبدالفتاح» بر اثر شدت خونریزی به شهادت رسید.

همچنین درگیری‌های شدیدی میان جوانان فلسطینی و نظامیان رژیم اشغالگر در شهرک بیت‌عمر در شمال الخلیل اشغالی رخ داد که در آن سه شهروند فلسطینی بر اثر اصابت گلوله نظامیان اشغالگر مجروح شدند.

رام‌الله نیز عصر روز گذشته شاهد یورش وحشیانه نظامیان صهیونیست بود و آنها یک جوان فلسطینی را در شمال غربی رام‌الله بازداشت کردند.

یورش صهیونیست‌ها به همین ترتیب در طولکرم، قلقیلیه، نابلس، سلفیت و دیگر مناطق کرانه باختری ادامه داشت و در جریان درگیری‌هایی که رخ داد شماری از فلسطینی‌ها زخمی شدند.

اشغالگران صهیونیست هم‌زمان با جنگ نسل‌کشی که علیه غزه به‌راه انداخته‌اند، به ‌شکل شبانه‌روزی حملات وحشیانه‌ای به مناطق مختلف کرانه باختری انجام می‌دهند و روزی نیست که خبری از درگیری رزمندگان فلسطینی با نیروهای دشمن در مناطق مختلف کرانه باختری و شهادت جوانان فلسطینی مخابره نشود.

از 7 اکتبر 2023 همزمان با حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون حدود 550 فلسطینی در کرانه باختری به شهادت رسیده و 5200 نفر هم زخمی شده‌اند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.