فرستاده‌ای که درِ باغ سبز نشان می‌دهد!

میقاتی به هوکشتاین: اسرائیل تجاوز به لبنان را متوقف کند

در شرایطی که فرستاده ویژه آمریکا به لبنان سعی در نشان دادن درِ باغ سبز داشت،نجیب میقاتی در گفت‌وگو با او بیان کرد: قبل از هرچیزی اسرائیل باید تجاوزات خود علیه لبنان و نقض مداوم حاکمیت این کشور را متوقف کند.

به گزارش شهروند آنلاین،«نجیب میقاتی» نخست‌وزیر دولت موقت لبنان روز گذشته در گفت‌وگو با «آموس هوکشتاین» فرستاده آمریکا که با هدف آرام کردن جبهه جنوب لبنان و نجات صهیونیست‌ها در شمال فلسطین اشغالی طی دو روز گذشته به منطقه سفر کرده است، گفت: لبنان به ‌دنبال تشدید تنش‌ها نیست.

نجیب میقاتی تأکید کرد: لبنان به‌ دنبال هیچ‌گونه تنش و درگیری نیست و آنچه لازم است توقف تجاوزات جاری اسرائیل علیه لبنان و بازگشت آرامش و ثبات به مرزهای جنوبی است.

او افزود: ما همچنان به ‌دنبال جلوگیری از تشدید تنش‌ها، بازگرداندن امنیت و ثبات، توقف نقض مداوم حاکمیت لبنان توسط اسرائیل و همچنین توقف اقدامات جنایتکارانه و ویرانگریِ سیستماتیکی هستیم که اسرائیل به ‌راه انداخته است.

نخست‌وزیر دولت موقت لبنان گفت: آرامش و ثبات برای ما و همه دوستان لبنان در اولویت قرار دارد و تهدیدات مستمر اسرائیل مانع از ادامه تلاش‌های ما برای برقراری آرامش و ثبات نمی‌شود.

هوکشتاین هم بعد از دیدار با میقاتی گفت: طبق معمول گفت وگوهای خوبی با نخست‌وزیر لبنان داشتم. ما در حال گذراندن مرحله خطرناک و لحظات حساسی هستیم و با هم تلاش می‌کنیم تا راه‌هایی برای رسیدن به جایی بیابیم که از تشدید بیشتر تنش‌ها جلوگیری کنیم.

«آموس هوکشتاین» فرستاده آمریکا که روز دوشنبه به اراضی اشغالی سفر کرده بود، دیروز وارد بیروت شده با مقامات لبنانی دیدار و درباره تنش‌ها در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی گفت‌وگو کرد.

فرستاده آمریکا بعد از دیدار با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان بدون اشاره به هیچ یک از تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان لبنانی اظهار داشت: درگیری در امتداد خط آبی میان حزب‌الله و اسرائیل برای مدت طولانی ادامه دارد که موجب مرگ غیرنظامیان، آسیب دیدن به اموال مردم و اقتصاد لبنان می‌شود و این کشور بدون هیچ توجیهی در رنج به‌سر می‌برد.

بعد از تشدید حملات موشکی حزب‌الله علیه شمال فلسطین اشغالی که موجب وحشت صهیونیست‌ها و حتی آمریکا و غرب نیز شد، این فرستاده جنجالی ایالات متحده مجبور شد در سفری ناگهانی برای نجات صهیونیست‌ها در شمال فلسطین اشغالی راهی منطقه شود./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.