اعتراض مردم به مازوت‌سوزی نیروگاه نکا فاز قضائی گرفت

اعتراض مردم نکا به مازوت‌سوزی نیروگاه این شهر وارد فاز قضائی شد.در همین ارتباط رئیس‌ کل دادگستری مازندران با اشاره به اثرات زیست‌محیطی و مخرب مازوت‌سوزی در نیروگاه نکا گفت: به ‌صورت میدانی از نیروگاه نکا بازدید شد و پیگیر رفع مشکل و اعتراض مردم در این منطقه هستیم.

به گزارش شهروند آنلاین، عباس پوریانی مدیرکل دادگستری مازندران با اشاره به مازوت‌سوزی نیروگاه نکا و خسارت سنگین مازوت‌سوزی و اثرات زیست‌محیطی که در منطقه دارد، اظهار داشت: اقداماتی در ملاقات مردمی به شهرستان‌ها جهت حل مشکلات اساسی انجام شده است و در  شهرستان نکا پیگیری تخصصی انجام شد.

رئیس‌ کل دادگستری مازندران عنوان کرد: استفاده از مازوت از نوع 4 که بسیار سمّی است مخاطره اصلی نیروگاه نکاست و لازم است این نیروگاه گازسوز شود. نماینده ولی فقیه در مازندران نیز بارها به مشکل مازوت‌سوزی نیروگاه نکا اشاره کردند و شاهدیم که نیروگاه مشکلات بسیاری را فراهم کرده است و به‌ صورت جدی مطالبه در این زمینه داریم.

او به اثرات مخرب مازوت در میوه مرکبات با‌غ‌های اطراف نیروگاه اشاره کرد و یادآور شد: مازوت‌سوزی مداوم نیروگاه سبب گسترش امراض مختلف شده است و همه مسئولان باید کنار دادگستری در رفع مشکلات مازندران کنارهم باشند.

پوریانی ورود مسافران و گردشگران را نیز یک فرصت برای مازندران برشمرد و بیان کرد: می‌توانیم مشکلات استان در حوزه پسماند، تغییر کاربری اراضی، مشکلات زیست‌محیطی و زیربنایی را حل کنیم.

او همچنین خاطرنشان کرد: گزارشاتی از افتتاح نیمه‌کاره پل فجر ساری داشتیم و سؤال این است که چرا این پل اگر به مرحله کامل نرسیده بود افتتاح شد.

رئیس ‌کل دادگستری مازندران تصریح کرد: بازدیدهای میدانی را افزایش دادیم و پل گهرباران مردم منطقه دچار مشکل شده و با دادستان میاندرود و پیمانکار معضل را بررسی کردیم و در رفع مساله اقدام لازم انجام شد.

او اضافه کرد: در قانون تکالیف مدیران مشخص است و لازم است تکالیف و مشکلات مورد توجه قرار گیرد.

پوریانی در ادامه با اشاره به نامناسب بودن وضعیت راه‌های مازندران که تأسف‌بار است خاطرنشان کرد: در منطقه کمرزرد مرزن‌آباد سالانه شاهد ریزش‌های بسیار سنگ در منطقه هستیم و رانش خسارات زیادی به خودرو‌های در حال تردد وارد می‌کند ‌که ورود جدی ایمن‌سازی محور راه را می‌طلبد.

او گفت: دادگستری و دادستان‌ها کنار مدیران دستگاه‌های اجرایی هستند و باید مشکلات را دنبال کنیم.

رئیس‌ کل دادگستری مازندران افزود: تغییر کاربری اراضی و حدنگاری در مازندران یک معضل است و باید برای زمین‌های کشاورزی سند مالکیت صادر شود و امسال لازم است اثبات مالکیت اتفاق بیفتد.

او راجع به ورود دستگاه قضا در موضوعات مختلف ابراز کرد: سال گذشته 57 نفر از افرادی که محکوم به قصاص بودند رضایت برای عفو آنها گرفته شد و در ایام دهه ولایت هم به زندانیان مرخصی 10روزه داده می‌شود.

پوریانی گفت: کمیته تخصصی هم برای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی و تعیین شعبه ویژه برای رسیدگی به تخلفات تشکیل شده است و از طرفداران کاندیداها در استان تقاضا می‌شود اخلاق را رعایت کنند. دادستان‌ها نیز در حوزه انتخابیه شهرهای مختلف حضور دارند.

او درباره آسیب سگ‌های ولگرد اظهار کرد: معضل سگ‌گزیدگی در شهرهای استان افزایش یافته است و طبق قانون شهرداری‌ها باید نسبت به جمع‌آوری سگ‌ها اقدام کنند.

رئیس ‌کل دادگستری مازندران با توجه به فوت دختربچه 8ساله نکایی گفت: دادستان‌ها برای شهرداری‌ها در مدت زمان معین باید تعیین تکلیف کنند تا در این زمینه اقدامات عاجل انجام شود.

او حل مشکل پسماند در استان را هم امکان‌پذیر عنوان کرد و با بیان اینکه “ورود شیرابه در آب‌های زیرزمینی و دریا را داریم.” تصریح کرد: دستگاه قضا با جدیت در این زمینه ورود می‌کند.

پوریانی مبارزه با تغییر کاربری‌های غیرمجاز و حفظ کاربری‌ها را خواستار شد و افزود: این موضوع تغییر کاربری در استان جدی است و لازم است حفاظت از حریم رودخانه انجام شود. در سیل اخیر چالوس هم دیدیم عده‌ای در بستر رودخانه آلاچیق زدند و تغییر کاربری‌ها سبب بروز فاجعه شده است.

او ادامه داد: مسئولیت سخت قضات در رسیدگی به پرونده‌ها از دیگر مسائل استان است و هفته قوه قضائیه فرصتی برای پردازش عملیاتی به مشکلات و دیدارهای مردمی چهره به چهره است، بنا داریم نشست با تولیدکنندگان استان و واحدهای راکد را به‌ منظور رفع مشکلات داشته باشیم.

رئیس دستگاه قضا در مازندران بازدید از زندان‌ها و ملاقات مردمی در مساجد را از دیگر اقدامات در هفته قوه قضائیه برشمرد و گفت: فعالیت‌های شهید رئیسی و شهید بهشتی در قوه قضائیه مثال‌زدنی بود و حادثه شهادت آیت‌الله رئیسی دردناک بود وامیدواریم بتوانیم ادامه‌دهنده راه آنان باشیم.

او افزود: ورودی بی‌شمار پرونده‌ها در دادگستری مازندران سبب شده است قضات در ایام تعطیلات نیز کار رسیدگی پرونده را انجام دهند و در مازندران نسبت  کادر قضایی نسبت به پرونده‌ها زیاد است؛ مازندران استان پایلوت در زمینه رسیدگی الکترونیکی است.

پوریانی به برپایی جلسات مجازی دادگاه اشاره کرد و ادامه داد: بیش از 11 هزار مورد مجازی دادگاه  برپا است شده  و جلسات رسیدگی مجازی با خارج از کشور هم داشتیم.

او رسیدگی به جرائم زندانیان به‌صورت مجازی را از دیگر اقدامات دانست و با بیان اینکه زندانی ممکن بود به‌هردلیلی در دادگاه حاضر نشود ابراز کرد: مشکل با برپایی جلسات الکترونیکی برطرف شد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.