تجلیل از مقام شهید رئیسی به عنوان «حامی میراث فرهنگی»

وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در سومین آیین نکوداشت چهره‌های ماندگار میراث فرهنگی از شخصیت و مقام «شهید رئیسی» به عنوان حامی میراث فرهنگی تجلیل می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، سید عزت‌الله ضرغامی روز چهارشنبه – ۳۰ خرداد- در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: سومین دوره تجلیل و نکوداشت چهره‌های ماندگار میراث فرهنگی روز پنجشنبه – ۳۱ خرداد – در تهران برگزار و از ٨ نخبه فرهیخته در حوزه میراث فرهنگی تجلیل خواهد شد.

وزیر میراث فرهنگی گفت: در سومین دوره نکوداشت چهره‌های ماندگار به صورت ویژه از شخصیت ارزنده رئیس جمهور شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به عنوان «حامی میراث فرهنگی» تجلیل می‌شود.

ضرغامی اظهار داشت: نکوداشت چهره‌های ماندگار رویداد ابتکار ارزشمندی است که در وزارت میراث فرهنگی در دولت سیزدهم و با هدف تجلیل از دو یشکسوتان و نخبگان سرمایه‌های کشور پایه‌گذاری شد، هدف اصیل این برنامه افزایش سطح میراث فرهنگی، انتقال نسبی تجربیات و معرفی الگو برای جامعه است، در دو دوره‌ای که برگزار شد آثار و برکات زیادی داشت و شهید رئیسی بارها در صحبت‌ها خود از ارزش و تاثیر این رویداد تشکر کرد.

او تصریح کرد: میراث فرهنگی و تمدنی کشور سرمایه ارزشمند بی‌بدیل است و در کنار آن پیشکسوتان و سرآمدان میراث فرهنگی جزو ریشه‌ها و شناسنامه های کشور هستند.

ضرغامی با اشاره به برگزاری نمایشگاه شکوه ایران باستان در بندر شانگهای چین گفت: این نمایشگاه به بهترین وجه و بسیار زیبا برگزار شد، محلی که در نظر گرفته بودند محل بسیار مناسبی بود که بلافاصله پس از افتتاح جمعیت فراوانی آنجا جمع شدند که اصلا امکان حرکت کردن وجود نداشت.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: روز دوم افتتاحیه همه بلیت‌ها پیش‌فروش شده بود و استقبال بسیار بالایی از این نمایشگاه مانند 6 ماه اول صورت گرفته است؛ چینی‌ها به ویژه نوجوانان و جوانان چینی نسبت به تاریخ خودشان بسیار حساس هستند، البته نسبت به تاریخ جهان هم خیلی پیگیر و علاقه‌مند هستند .

او گفت: حل موانع روابط گردشگری با مسئولان چینی در حال پیگیری است. یکی از منابع اصلی ما به عنوان تامین گردشگر از چین است. البته مشکلات کوچکی ایجاد شده بود که با توجه به صحبت‌هایی که با وزیر گردشگری چین و وزیر بین‌الملل حزب کمونیست چین داشتیم این موانع برطرف خواهد شد.

ضرغامی در پاسخ این سئوال که درباره انتخابات از کدام نامزد حمایت خواهید کرد، گفت: هنوز تصمیمی به لحاظ شخصی نگرفته‌ام که به کدام نامزد رای بدهم. دولت نیز چنین نگاهی دارد، دولت از هیچ نامزد خاصی به عنوان نامزد دولت عادت حمایت نمی‌کند.

او خاطرنشان کرد: البته ممکن است در طول سالیان گذشته راجع به افراد مختلف قضاوت‌هایی کرده باشم که آنها را تکذیب نمی‌کنم، اینگونه قضاوت‌ها که مربوط به سال‌های گذشته با انگیزه‌های مختلف و سئوالاتی که شده در جایگاه خودش محفوظ است.

وزیر میراث فرهنگی گفت: تاکنون من و خانواده‌ام تصمیم نگرفته‌ایم که به کدام نامزد رای بدهیم؛ آخرین صحبت من با خانواده‌ام داشتم این بود که به کدام نامزد رای بدهیم و بین سه تا چهار نفر مورد نظر خودمان قرعه‌کشی کنیم؛ که بدهم نیست./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.