«طلایار» زاکانی برای ریشه‌کنی فقر؟

ادعاهای ظریف سست و بی‌پایه بود/ ۱۴ بسته تحولی را آماده کرده‌ام

نامزد انتخابات ریاست جمهوری، ادعاهای وزیر خارجه دولت روحانی را سست و بی‌پایه خواند و گفت: کسانی که در قضیه کرسنت میلیاردها دلار به این کشور ضربه زدند باید محاکمه شوند.

به گزارش شهروند آنلاین،علیرضا زاکانی صبح امروز (چهارشنبه) در نشست خبری با بیان اینکه وقتی تجارب گذشته را مرور می‌کنیم، به یک چارچوبی می‌رسیم تا راه موفقیت را پیدا کنیم و از برخی آنها عبرت بگیریم، گفت: آیت‌الله رئیسی این مسیر را آغاز کرد اما تقدیر الهی طوری رقم خورد که ایشان به لقاءالله پیوست و نتوانست این مسیر را ادامه دهد.

او با تأکید بر اینکه باید یک جامعیت و یک کارکرد تحولی را در دستور کار قرار داد، اضافه کرد: در فرصت‌هایی که داریم، چالش‌هایی وجود دارد که می‌تواند ما را دور از قله‌های افتخار نگه دارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: در کشور یک امکانات گسترده‌ای برای آبادانی و پیشرفت داریم و می‌توانیم به سمت عینیت‌بخشی به آنها برویم تا یک کشور قوی، پیشرفته و پیشران داشته باشیم و در نهایت به الگوی تمدنی اسلامی برسیم.

زاکانی اعلام کرد: ۱۴ بسته برای رسیدن به اهدافمان فراهم کرده‌ام. کارهای ما کاملا کارشناسی است؛ مگر می‌شود کسی کار کارشناسی انجام نداده باشد و حرف بزند؟

ادعاهای ظریف سست و بی‌پایه بود

او تصریح کرد: اعداد و ارقامی از سوی وزیر خارجه سابق ارائه شد که ادعاهای او سست و بی‌پایه‌ای بود. باید به او گفت آن دوره گذشته و مردم ما بصیر و آگاه هستند.

نامزد انتخابات با بیان اینکه ظریف نامه توهین‌آمیزی هم به بنده نوشت، تاکید کرد: من فردا جواب توهین ایشان را خواهم داد.

زاکانی خاطر نشان کرد: اذن رهبری برای مذاکره بود اما این دوستان هنر مذاکره نداشتند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: برخی از این آدم‌ها باید محاکمه می‌شدند. افرادی که در قضیه کرسنت آن جرم و جنایت را کردند و میلیاردها دلار ضرر به این کشور وارد کردند، باید پاسخگو باشند.

زاکانی گفت: بسته اول مربوط به یارانه انرژی و تحت عنوان «طلایار» است که در دو شب گذشته به آن پرداخته‌ام.این بسته فقر مطلق را ریشه‌کن خواهد کرد و مردم تعجب خواهند کرد که چرا این کار قبلا صورت نگرفت. همچنین بسته دوم، «هوشمندسازی کشور و برقی‌سازی آن» است. بسته سوم «امنیت غذایی»، بسته چهارم، «سلامت» است و بسته پنجم درباره «مسکن و شهرسازی» است. مسکن امروز معضل جدی بی‌خانمانی و دربه‌دری است و بیش از ۴۱ درصد از سبد خانوار را به خود اختصاص می‌دهد و در حوزه شهری، شهرها را به آزارگاه مردم تبدیل می‌کند.

او با بیان اینکه بسته بعدی در حوزه بین‌الملل است، گفت: ما می‌خواهیم مرزهای خود را باز کنیم. انقلاب اسلامی پیام‌های زیادی برای مردم دنیا دارد.

حضور زنان در دولت من از دولت‌های قبل بیشتر خواهد بود

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: بسته بعدی ما مربوط به بانوان و دختران می شود. آنها رسالت و ظرفیت حداکثری در جامعه ما دارند، اما مغفول واقع شده است. حضور زنان در دولت من از دولت‌های قبل بیشتر خواهد بود؛ معیار هم شایستگی است.

زاکانی اظهار کرد: بسته بعدی مربوط به اصلاح حکمرانی و مدیریت در کشور است. در این بسته معتقدیم مدیریت‌های ملی به مدیریت‌های محلی واگذار شود. این فدرالیسم نیست بلکه اصل ۱۰۰ قانون اساسی است.

او موضوع بعد را مبارزه با فساد اقتصادی دانست و گفت: اینجا سابقه درخشانی وجود دارد. بسته دیگر علم و فناوری است. برای ما مدرسه و دانشگاه و حوزه رکن رکینی است که باید با همه وجود به‌عنوان اساس کار در کنار خانواده و ظرفیت‌های موجود، بستری فراهم شود.

وزیر قوی برای آموزش و پرورش می‌گذارم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه قوی‌ترین وزیر کابینه ما باید وزیر آموزش و پرورش باشد، تاکید کرد: معلم نباید دغدغه‌ای جز آموزش به دانش‌آموزان داشته باشد. فرهنگ و هنر موضوع دیگر ما است که افقی را برای هنرمندان و فرهنگ‌دوستان فراهم می‌کند.

زاکانی خاطرنشان کرد: موضوع دوازهم ناظر به بسته تثبیت ارز و خذف ارز از نوسانات و تغییر در زندگی مردم است.

او گفت: موضوع سیزدهم «زیرساخت حمل و نقل کشور» است. ریل از همه مسائل اهمیت بیشتری دارد. امنیت ما که برگرفته از مکتب و اعتقاد و ملت است، خدشه بردار نیست.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: بسته چهاردهم، حوزه نفت و گاز و معدن است که امیدواریم بتوانیم آن را به طور جدی داشته دنبال کنیم. این ۱۴ بسته می‌تواند کشور را متحول کند.

زاکانی گفت: اینکه کسی بگوید می‌خواهد کشور را نجات دهد، باید بگویم کشور در شرایطی نیست که نیاز به نجات داشته باشد. افراد می‌توانند در جهت اعتلای کشور تلاش کنند.

وظیفه داریم از دولت شهید رئیسی صیانت کنیم

او در پاسخ به سوالی درباره دفاع از دولت شهید رئیسی، گفت: دولت شهید رئیسی مختصات کشور در حوزه دولت‌داری را تغییر داد و درست کرد. برای ما مهم است که این روش باقی بماند. کارهایی را را به نتیجه رساند و برخی هم نیمه تمام ماند؛ این کارها باید تمام شود.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اضافه کرد: از این رو صیانت از این دولت مهم است. برخی‌ها در حال انتقام‌گرفتن هستند و می‌خواهند انتقام ناکارآمدی خود را از شهید رئیسی بگیرند؛ وظیفه داریم صیانت کنیم.

زاکانی در مورد صحبت‌های روز گذشته ظریف نیز تصریح کرد: حرف‌های ظریف بسیار نادرست بود و جفا کرد. مردم ما آگاه هستند. اسناد موجود است. فردا پاسخ ظریف را خواهم گفت. نمی‌دانم کسانی‌که به دشمن لبخد می‌زنند، چرا آنقدر راحت توهین می‌کنند!

او افزود: ظریف نامه توهین‌آمیزی را به بنده نوشت. من گفتم محصول برجام خاستگاه رهبر معظم انقلاب نیست. ایشان گفتند مگر می‌شود بدون اذن رهبری مذاکره کرد؟ گفتم اذن رهبری برای مذاکره بود که به دیگران هم دادند. آقای ظریف، هنر مذاکره و به‌دست آوردن نتیجه را نداشت. توهینی که درباره آقای رئیسی کرد را با عدد و رقم و نهایت احترام پاسخ خواهم داد.

چگونه می‌توان قیمت بنزین را تک نرخی کرد؟

نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری در مورد قیمت بنزین در دولت چهاردهم خود افزود: باید به سمت تک نرخی شدن پیش برویم. معادلات در برنامه‌های ما با ۱,۵۰۰ تومان بسته شده است.

زاکانی همچنین در مورد مذاکره با غرب، تصریح کرد: با مذاکره مشکلی نداریم و از آن استقبال می‌کنیم. غرب صرفاً آمریکا نیست. قائل به احترام متقابل هستیم.

بعد از مناظرات مشخص می‌شود چه کسی جلو است

او در پاسخ به سوالی درباره اجماع نیروهای انقلاب و ادامه حضورش در رقابت‌های انتخابات، گفت: اگر خطری جهت‌گیری دولت شهید رئیسی را به خطر بیندازد همه دوستان جبهه انقلاب باید تفاهم کنند. پس از مناظرات تصمیم‌گیری شود.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: ممکن است جریان ارتجاع طلب اصلاً به توفیق نرسد. معتقدم با کار کارشناسی، ما حتماً اقبال جبهه مردم را داریم و نهایتاً اقبال مردم هرکس بود همان فرد رئیس جمهور است. به امید خدا از اقبال برخوردارم.

زاکانی با بیان اینکه بعد از مناظرات مشخص می‌شود چه کسی جلو است، افزود: خود را توانمندتر از بقیه می دانم. معتقدم ایده‌ها و موارد و سابقه کاری نشان می‌دهد، حتماً اقبال جبهه مردم را به همراه خواهد داشت. رقابت‌مان جدی است و تا انتها باقی خواهیم ماند.

بیانیه دفتر رهبری نسبتی با بنده نداشت

اوهمچنین در مورد بیانیه دفتر رهبری، اظهار کرد: این نسبتی به بنده نداشت. نظر رهبری در مورد برجام معلوم است. دیگران علاقه دارند از رهبری هزینه کنند که بیانیه داده شد تا از رهبری هزینه نکنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال دیگری در مورد مناظره اول، بیان کرد: پزشکیان دوست من است. من فقط ناظر بر دو مورد از او اشکال گرفتم؛ یکی ناظر بر خود او که همیشه در حوزه مطالبه‌گری است و هیچ وقت پاسخگو نیست. پزشکیان چند دوره نماینده مجلس و وزیر بوده و باید پاسخ گذشته خود را دهد. اگر کسی خودش درک درستی از مسائل داشته باشد دیگران را به کارشناسان ارجاع نمی‌دهد.

زاکانی افزود: اشکال دوم من به پزشکیان این است که شما امتداد گذشته هستید. نمی‌شود همه آدم‌های قبلی در ستاد شما باشند، اما بگویید من دولت سوم روحانی نیستم. بنده ۴۵ سال پاسخگوی خودم در تمامی مقاطع هستم. طرف درست تاریخ ایستادم.

اوهمچنین در پاسخ به سوالی در مورد حجاب،اظهار کرد: حجاب امر شرعی و قانونی است. در نهایت احترام باید با افراد برخورد شود؛ حتی افرادی که جرم می‌کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اینترنت را یک موهبت می‌دانم، گفت: قابلیت‌هایی در حوزه محتوا داریم که می‌توانیم با دیگران به اشتراک بگذاریم. موضوع، منافع ملی و مصالح مردم است. شبکه فیبر نوری را تا درب منازل خواهیم برد. حتی سرعت اینترنت را ۵۰ برابر می‌کنیم./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.