فردا از راه‌آهن رشت‌-کاسپین بهره‌برداری می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از افتتاح پروژه راه آهن رشت -کاسپین با حضور سرپرست ریاست جمهوری خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، «مهرداد بذرپاش» وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: پروژه راه آهن رشت -کاسپین پنجشنبه ۳۱ خردادماه ۱۴۰۳ با حضور محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد و دریای خزر به خلیج فارس متصل می‌شود که اتفاق بی‌سابقه در تاریخ کشور است و در نقش کریدوری جمهوری اسلامی کمک کننده است.

او در ادامه گفت: رشد تولید مسکن و ساختمان در ۱۴۰۲ مثبت ۷.۱ شد و این عددی کم‌سابقه در تاریخ کشور است. این در حالی است که در ابتدای دولت رشد منفی ۱۳ درصد را شاهد بودیم این مقایسه نشان می‌دهد در دولت شهید رئیسی چه اقداماتی در این زمینه انجام شده است.

بذرپاش با بیان اینکه در ۳ ماهه امسال ۵۵ درصد رشد ترانزیت داشتیم، خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲ نسبت به ۱۴۰۱ نیز رشد ۵۸ درصدی داشتیم. رشد ترانزیت جاده‌ای در سه ماهه امسال ۶۹ درصد رشد داشت. جان‌باختگان سوانح جاده‌ای که باید حداکثر تلاش برای کاهش آن داشته باشیم در فروردین و اردیبهشت با کاهش ۱۰ درصدی سوانح فوتی روبرو شد طبق برنامه باید این شاخص سالی ۱۰ درصد کاهش یابد این موضوع آرزوی سالهای سال است.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به ادعاهای خلاف واقع در مناظرات انتخاباتی، بیان کرد: عدد نهضت ملی مسکن از ۲ میلیون و ۶۵۳ هزار عبور کرده و ۵۶۰ هزار واحد تحویل مردم شده است. از آبان سال ۱۴۰۰ تاکنون ۲ میلیون و ۵۶۳ هزار واحد آغاز ساخت داشتیم که عدد کم‌سابقه‌ای در بخش مسکن‌سازی کشور است و امیدواریم در دولت بعدی با این شتاب ادامه یابد.

او اظهار کرد:در حوزه مسکن روستایی از ۵۵۰ هزار مسکنی که ساخت آن اغاز شده ۳۰۰ هزار واحد تحویل شده و این روند ادامه می‌یابد و امیدواریم تا آخر سال به ۸۰۰ هزار واحد برسد.

بذرپاش با اشاره به حکم دیوان عدالت اداری در خصوص آزادسازی نرخ بلیت گفت:دیوان عدالت اداری برای آزادسازی نرخ بلیت پروازهای داخلی حکم داده؛ ما اعتراض کردیم این حکم وارد نیست دستور توقف این حکم لغو شده بنابراین با این حکم دیوان، نظام عرضه و تقاضا نرخ را تعیین می‌کند، نامه دادیم تا در جلسه سران قوا مطرح شود. مصالح کشور اقتصا نمی‌کند. وقتی ناترازی جدی در عرضه و تقاضا در بخش هوایی داریم و هنوز ناوگان تا میزان تقاضا فاصله دارد موافق نرخ‌گذاری در بلیت هستیم. معتقدیم شورای عالی هواپیمایی می‌تواند نرخ‌گذاری کند. البته به قانون تمکین می‌کنیم./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.