بازداشت ۴۸ نفر از اعضای گروهک‌های تکفیری در سیستان و بلوچستان

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون با تلاش نیرو‌های نظامی، انتظامی، امنیتی ۴۸ متهم در ارتباط با شبکه‌های معاند و گروهک‌های تکفیری در سیستان و بلوچستان بازداشت شدند.

به گزارش شهروند آنلاین، موحدی راد درنشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: از این ۴۸ نفر ۱۷ متهم در حمله تروریستی به مراکز نظامی چابهار و راسک با قرار بازداشت موقت در بازداشت هستند.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان ادامه داد: برخی از این افراد به طور مستقیم در عملیات تروریستی حضور داشتند و برخی هم با این تروریست‌ها همکاری و از آنها حمایت می‌‌کردند.

او افزود: مراحل تحقیقات در حال انجام است و به محض تکمیل به اطلاع عموم خواهد رسید.

او با اشاره به موضوع ترک فعل مدیران در سطح استان نیز گفت:معاون حقوق عامه در دادستانی استان مامور بررسی موضوع ترک فعل مدیران است.

او اضافه کرد:اگر چنین موضوعی مشاهده شود با مدیر خاطی برخورد خواهد شد. همچنین همزمان با آغاز اجرای برنامه‌های هفته قوه قضاییه در استان سیستان و بلوچستان کتاب زمینه و زمانه حقوق عامه در سیستان و بلوچستان نوشته ابوالفضل احمد زاده پژوهشگر فقه اسلامی و سرپرست معاونت حقوقی عامه و پیشگیری از حقوق عامه دادستانی استان رونمایی شد.

گفتنی است این کتاب شامل ۳۹۰ صفحه و با رویکرد نگاه به حقوق عامه در استان سیستان و بلوچستان تالیف و به عنوان کتاب سال از سوی اداره ارشاد استان معرفی شده است و در کشور برای نخستین بار از چنین کتابی رونمایی شده است./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.