7 اردوگاه اسکان اضطراری برای زلزله‌زدگان کاشمر

دبیرکل جمعیت هلال احمر در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان کاشمر استان خراسان رضوی، از برپایی بیش از 7 اردوگاه اسکان اضطراری در مناطق زلزله‌زده خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال ‌احمر؛ یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال ‌احمر، در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان کاشمر خراسان رضوی، گفت: در همان ساعات اولیه، پس از وقوع زلزله به جهت آمادگی که در مجموعه هلال احمر وجود دارد، به جهت اصول و اهدافی که در جمعیت حاکم است، نیروهای امدادی در منطقه زلزله‌زده حضور پیدا و عملیات جست‌وجو و نجات را آغاز کردند.

او ادامه داد: امدادگران در همان ساعات اولیه در کنار مردم بودند و ارائه خدمات را آغاز کردند؛ تا به حال بیش از 7 اردوگاه در سطح شهرستان کاشمر برپا کردند.

سلیمانی با بیان این که 340 دستگاه چادر در اردوگاه‌ها برپا شده است،  افزود: 226 امدادگر درقالب 41 تیم عملیاتی و واکنش سریع، یک فروند بالگرد و بیش از  17 خودروی امدادی، در 76 عملیات امدادی شرکت کردند.

دبیرکل جمعیت هلال‌ احمر گفت: پس از وقوع حادثه، تیم‌های سحر برای کاهش آلام بشری، در کنار افراد متاثر از زلزله حاضر شدند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.